Az Oeconomus és a MPhackS online közgazdász ötletversenyt hirdetett egyetemi hallgatóknak. Minden felsőoktatási hallgató nevezhetett, aki úgy gondolta, hogy kellő ambícióval rendelkezik a koronavírus-válság okozta gazdasági kihívások leküzdését és a talpra állás leghatékonyabb megvalósítását illetően.
A 8 órás időkeret alatt a BA hallgatóknak a megadott témákból egyet, míg az MA hallgatóknak kettőt kellett kidolgozniuk.
Minden pályamű határidőre célba ért, és mindegyik megfelelt a zsűri alapvető szakmai elvárásainak. A dobogós helyezettek kiválasztásakor a tartalom mellett a külalakot is elbírálták.
A beérkezett pályaművek között a Magyarországgal kapcsolatos hatásokat feldolgozó megoldások domináltak. Ez arra enged következtetni, hogy a hallgatók aktív fogyasztói a hazai gazdaságpolitikai történéseknek, és innovatív megoldásaikkal részt kívánnak venni a döntéshozatalban.
Ez a konklúzió különösen jól szolgálja az Oeconomus azon célkitűzését, amely a fiatal tehetségek szakmai támogatására irányul, hiszen a versennyel lehetőség nyílt a potenicális közgazdásztanoncokkal való jövőbeni együttműködésre.
Az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatói munkájukkal a magyar gazdasági növekedés érdekében a gazdaságtudomány és más kapcsolódó tudományágak képviselőinek pártolását, képzését, továbbképzésük támogatását, az oktatás fejlesztését, és az ismeretterjesztést tűzték ki célul.
„Nagyon örülünk a beérkezett munkáknak és különösképpen a vizualizációknak. Tényleg nagyon jó infografikák születtek, mind tartalmi, mind technikai szempontból, így a dobogós helyezetteknél szoros pontozás született” – mondta Pásztor Szabolcs, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető kutatója.
BA kategóriában Veréb Fanni, a Semmelweis Egyetem végzős orvostanhallgatója bizonyult a legjobbnak „Gazdaságvédelmi intézkedések Magyarországon a koronavírus járvány idején a 2020. március és május közötti időszakban” című tanulmányával.
Az MA kategóriában Ferenczi Péter, a Budapesti Corvinus Egyetem másodéves mesterképzéses hallgatója végzett az első helyen „A koronavírus-járvány hatása a külföldi közvetlen tőkebefektetésekre” téma feldolgozásával.
Maga a bor nem nosztalgiázik, hiszen semmi köze az idehaza anno vagy akár most literes kiszerelésben kapható asztali borokhoz.
Fontos, hogy az atomenergia semmilyen módon ne váljon áldozatává az ukrajnai háború miatt kialakult politikai válságnak és vitáknak, e nélkül ugyanis lehetetlen lenne az energiaellátási krízis megoldása – szögezte le Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter New Yorkban.