Az otthonfelújítást is meg lehet oldani olcsón

Az otthonfelújítást is meg lehet oldani olcsón
2024. 09. 09., 05:30

Az elmúlt időszakban jelentősen növekedtek az építőipari munkálatok árai, ami miatt sokaknak kellett átgondolni vagy elhalasztani a lakásépítéssel, lakásfelújítással kapcsolatos terveiket.

A leleményes és vállalkozó kedvű személyek számára viszont nyitott egy másik opció is: ez nem más, minthogy bizonyos munkálatokat saját kezűleg végezzenek el. Egy kis ügyességgel és utánajárással rengeteg ilyen típusú feladat megoldható szakember nélkül is - ha érzel magadban kedvet hozzá, akkor ne halaszd az árak miatt otthonod szépítését!

Cikkünkben a betonozás rejtelmeibe vezetünk be - az ehhez szükséges tudásanyagot az építőipari gépeket forgalmazó Zákány Szerszámház információi alapján állítottuk össze.

Ezek a betonozás alapvetői tudnivalói

Ha időtálló, tökéletes betont szeretnénk készíteni, akkor a minőségi alapanyagok beszerzése legyen az első lépés. A beton 3+1 összetevőből áll: cementből, sóderből (tehát homokos kavicsból) és vízből. A plusz egy hozzávaló a betonháló vagy betonvas lehet, melyet akkor ajánlott alkalmazni, hogyha nagyobb ellenálló képességet szeretnénk elérni.

A betonozás folyamata szintén olyan egyszerű, mint maga az anyag összetétele: bedolgozás, tömörítés, utókezelés – így lehetne összefoglalni a 3 fő lépést, melyekről a továbbiakban részletesebben is beszélünk.

Betonozás lépésről lépésre

A betonozás folyamata egyáltalán nem bonyolult – az alábbiakban bemutatjuk lépésről lépésre, hogy hogyan is kell ezt csinálni.

1. Zsaluzás: első lépésként fából készült deszkákkal körbe kell zsaluzni a betonozni kívánt területet.

2. Betonkeverés: ha megvan, hová fogjuk önteni majd a betont, akkor az előzőekben említett betonösszetevőket össze kell keverni a megfelelő arányban. Ez a lépés megoldható kézzel, illetve géppel is.

3. Bedolgozás: a kész betont a zsaluval körülhatárolt helyre öntjük kellő körültekintéssel, majd szépen nekiállunk eldolgozni azt. Ügyeljünk arra, hogy a nagyobb kavicsok egyenletesen eloszlatva helyezkedjenek el a területen.

4. Tömörítés: másnéven döngölésnek is hívják. Ezzel a lépéssel azokra a szűk helyekre is bedolgozhatjuk a betont, ahová az előzőek során nem sikerült, illetve a légbuborékokat is ebben a lépésben távolítjuk el. Kézzel és géppel is végezhető.

5. Megerősítés: ez a lépés opcionális, de ha szeretnénk valamilyen erősítő elemet helyezni a betonöntvénybe, akkor azt itt kell megtennünk - ezt követően természetesen újabb réteg beton következik.

6. Simítás: az utolsó lépés a beton simítása, amit először kőműveskanállal érdemes megtenni, majd egy egyenes léccel tökéletesíthetjük.

Az otthon szépsége nem pénz kérdése

Mint láthatod, az otthonfelújítás számos lépése házilag is megoldható, és ez nem csak a betonozásra igaz. Ha beszerzel otthonra néhány alapszerszámot, akkor rengeteg barkácsmunkát meg fogsz tudni csinálni – ezzel pedig rengeteget spórolsz majd, hisz nem lesz szükséged szakemberekre!

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS