Az állami építési beruházások jogszabályi hátterének aktualizálását javasolja az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége.
Az ÉVOSZ javaslatában szerepel a létesítményi normatívák aktualizálása, a kötelező társadalmi hatástanulmányok készítése.
A szakszövetség szerint halaszthatatlan az Építési Beruházások Költségtervezési Rendjének kialakítása, a költségtervezés kötelező rendje egyértelműsíti a valós forrásszükségletet, a későbbiekben lehetővé teszi az egyes létesítmények bekerülési költségeinek összehasonlítását és szakmai alapokon történő elemzését is.
Az ÉVOSZ javasolja az előre nem láthatóság beépítését a közbeszerzési szerződésekbe, hogy az árak jövőbeni változását közösen kezelhesse az ajánlatkérő és a nyertes ajánlatadó. Ezzel az árkockázat közös viselése is megvalósulna anélkül, hogy szerződésmódosításra, új közbeszerzési eljárásra lenne szükség.
A szövetség kiemelte, hogy a piaci tapasztalatok indokolják a kötelező tervellenőrzést és a lebonyolítói jogosultság visszaállítását, a szakértők képzési rendszerének kialakítását.
A kockázatos áron történő szerződéskötés tilalmának érvényt kell szerezni. A tilalom jelenleg is része a közbeszerzési törvénynek, ennek gyakorlati alkalmazása azonban átláthatatlan.
Az ÉVOSZ azt is javasolja, hogy a fenntartható építés érdekében az állami beruházásoknál számon kell kérni, és feltételként szabni a szelektív építési hulladék gyűjtését, és a lehető legnagyobb mértékű újrahasznosítást támogatni. (MTI)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.