Elkészült az új állami építési beruházási kerettörvény, amelynek megalkotása érdekében 26 szervezettel egyeztettek, amelyektől 900 darab javaslatot kaptak, és azok nagy részét be is építették a szabályozásba – tájékoztatott Lázár János építési és beruházási miniszter.
Az új kerettörvényről szerdán dönt a kormány, és még októberben az Országgyűlés elé kerül – mondta el Lázár János az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) által szervezett október 11-i konferencián.
A törvény a miniszter reményei szerint a magyar építőipari multik megszületésének és sikerre vitelének is hatékony eszköze lesz, hogy a Mol-hoz és az OTP-hez hasonlóan az építőiparban is szülessenek olyan nagyvállalkozások, amelyek képesek regionálisan terjeszkedni. „Magyarország Kelet-Közép-Európa építőipari nagyhatalma lehet a következő évtizedben.”
Az ár mellett a beruházásoknál a társadalmi szempontokat is jelentős súllyal figyelembe fogják venni – árulta el Lázár János, aki szerint lehetnek viták arról, hogy a „patrióta kerettörvény” megfelel-e az EU jogi normáinak.
Az új szabályozással létrejön az Állami Beruházások Érdekegyeztető Tanácsa, amely nem kormányzati szervezet lesz, tagjai a szakmai testületekből, érdekképviseletekből verbuválódnak. Feladatai közé tartozik egyebek mellett az építési beruházási feladatok és a tervezői szolgáltatások rendszere, illetve a BIM-szabályozás, valamint a közbeszerzési feltételrendszer kialakítása. (MTI)
Fotó: MTI/Soós Lajos
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.