A Magyarország infrastrukturális fejlesztéseiért felelős vállalatnál a projektek száma és összetettsége is jelentősen megnőtt. Az elmúlt évek kiugró számai mögött hatalmas mennyiségű munkaóra és szervezetfejlesztés áll – nyilatkozta Nyul Zoltán, a NIF Zrt. beruházási vezérigazgató-helyettese.
„A koronavírus kitörésével olyan időszakot éltünk át, amit senki nem tudott tapasztalatok alapján megközelíteni” – mondta a Magyar Építőknek Nyul Zoltán, a NIF Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) beruházási vezérigazgató-helyettese.
Az ország valamennyi cégéhez hasonlóan, a NIF-nél is előtérbe került az otthoni munkavégzés, valamint több elektronikus megoldás.
A vezérigazgató-helyettes értékes tapasztalatként tekint arra, hogy élesben tesztelhették a home office-t, meglátva annak a korlátait és előnyeit. „Elmondható, hogy vannak olyan munkakörök, amelyek hatékonyan végezhetők otthonról, ám figyelembe kell venni, hogy vállalatunk tevékenységének középpontjában a projektmenedzsment áll, amely nagyon jelentős mértékben épít a személyes kapcsolattartásra.”
A NIF-nél kimondott elvárás a papíralapú függőség csökkentése olyan eszközökkel, mint például az elektronikus aláírás. Ezek élesben tesztelését is serkentette a rendkívüli helyzet.
Az ágazati szintű alkalmazkodásnál fontos segítséget jelentett a NIF számára, hogy egy enyhe tél előzte meg a járvány kitörését, így számos projekt a tervezettnél előrehaladottabb állapotban volt márciusra.
A NIF az ország legnagyobb kerékpárút-fejlesztő cége, a projektek értékét és darabszámát tekintve.
„Olyan nagyívű beruházásokat bonyolítunk le, mint a Tisza-tó körbebiciklizését lehetővé tevő projekt, a Budapest-Szentendre útvonal nyár végén átadásra kerülő fejlesztése vagy a Budapest és Balaton közötti kerékpáros összeköttetés megteremtése” – mondta Nyúl Zoltán.
A SALT Budapest alapvető filozófiája a hagyományos magyar konyha újragondolása. Tóth Szilárd séf és csapata olyan régi recepteket és technikákat elevenít fel, amelyek évtizedekkel, sőt évszázadokkal ezelőtt jellemezték a magyar vidéki konyhát.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.