A Fintech Power 50 listáján a Vacuumlabs

2021. 08. 04., 15:30

A londoni Fintech Weeken mutatták be július közepén a nyilvánosságnak a 2021. évi Fintech Power 50-et, amely a világ 40 fintech vállalatát, valamint a fintech terület 10 legjelentősebb influencerét vonultatja fel. Az idei listára közel 1000 vállalatot jelöltek, köztük a budapesti irodával is rendelkező, pozsonyi központú Vacuumlabs-et, amely a közép-európai régióból egyedüli cégként került be a 40 legbefolyásosabb fintech vállalkozás közé.

A Fintech Power 50 egy 2018-ban alapított exkluzív program, amely az innovációt és a kreativitást támogatja a fintech szolgáltató ágazatban. A vállalatok és magánszemélyek tájékoztatására készült rangos globális lista többek között azt a célt is szolgálja, hogy a rajta szereplők és a téma iránt érdeklődők számára is elérhetővé váljon az innovatív fintech vállalatok és vezetőik hálózata.

Az idei rangsor a korábbi éveknél szélesebb földrajzi térséget fed le: nemcsak az Egyesült Királyságból és Európa más részeiből, hanem Észak-Amerikából, Ázsiából, a Közel-Keletről és Afrikából is szerepelnek benne fintech cégek.

Mark Walker, a Fintech Power 50 társalapítója és vezetője a londoni Fintech Week keretében mutatta be a listát – ez volt az első offline fintech esemény az Egyesült Királyságban a világjárvány kezdete óta.

Idén minden eddiginél több céget jelöltek a globális listára, összesen több mint 15 000 szavazatot adtak le a jelöltekre. A Fintech Power 50 fantasztikus évet tudhat maga mögött. Büszke vagyok arra, hogy az idei rangsorunk széles földrajzi skálát képvisel, és annak is örülök, hogy több ázsiai és észak-amerikai vállalatot jelöltek – mondta Mark Walker.

A 2021-es Fintech Power 50 rangsorból további fontos tények derülnek ki:

● a listán szereplő 40 cégből 8-at nők vezetnek,

● a 10 kiválasztott influencerből 3 az ázsiai, csendes-óceáni térségből származik, 3 Észak-Amerikából, 4 pedig Európából.

A Vacuumlabs globálisan meghatározó fintech szereplők társaságában

A Vacuumlabs egyedüli közép-európai cégként került a rangsorba, erről így nyilatkozott Matej Ftáčnik, a Vacuumlabs vezérigazgatója:

A Vacuumlabs-ben hatalmas elismerésként éljük meg, hogy a világ vezető fintech vállalatai között lehetünk, és hogy az 1000 jelentkezőből bekerültünk a 40 kiválasztott közé. Ez óriási megtiszteltetés számunkra.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 05. 25., 16:55
Hosszú ideje a vállalkozás világában élők is sokat tanulhattak a VOSZ Páholy első három rendezvényén, ahol a résztvevőknek lehetősége van a tanulás mellett egymás és a másik vállalkozás tevékenységének megismerésére. Nagyon készülünk az év további rendezvényeire is – mondta Micski Marianna, a VOSZ Heves vármegyei elnöke a vosz.hu-nak.
2023-06-01 18:41:00
Az Atkins és a COVVI, egy leedsi székhelyű kézprotézis-fejlesztő olyan robotikai megoldást fejleszt, ami közel ugyanolyan kézügyességgel bír, mint az ember. A cél az, hogy erősen sugárzó környezetekben vegyék hasznát, távvezérlésű manipuláló eszközként.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 05. 29., 17:20
epizód: 2023 / 8   |   hossz: 22:26
Az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnökével áttekintettük az építőipar első negyedévi visszaesésének okait, és arra is megkértük, hogy vázolja az ágazat továbbiakban várható sorsát. Bár nem minden szakmabeli járt rosszul az utóbbi időben, „sok pozitívumot nehezen tudna mondani“. Az elnök tisztázta a nemzeti tüzépek körül halmozódó félreértéseket, és azt is elárulta, hogy milyen modern éptőipari megoldásokat kedvelnek az embereket, illetve melyek felfutását reméli.
Dr. Baracsi Katalin internetjogászt az általa cégek kollektívái számára tartott online jogi tréningek kapcsán a legfontosabb, az embereket leginkább aggasztó problémákról kérdeztük. A szakértő maga is meglepőnek tartja, hogy hányszor találkozik olyan emberrel, aki még mindig nincs tisztában az interneten elkövethető bűncselekmények súlyával. Sőt, azzal sem, hogy online egyáltalán lehet bűnt elkövetni. Ha mindez nem lenne elég, azt is viszonylag kevesen tudják, hogy mit tehet meg a céges IT-eszközökkel és a rajta felhalmozódott adatokkal a dolgozó, illetve maga a vállalat. Utóbbi egyébként nem árt, ha jó előre leszögezi, hogy mire lehet használni a céges számítógépet és mire nem.
Ebben az epizódban bebizonyítjuk, hogy szemléletváltással sokkal olajozottabb és jóval jövedelmezőbb szervezetté válhat bármely vállalkozás. A gyengeség szemléletet felváltó erősség szemlélet megváltást jelenthet a cégeknek, akik olyan erőforrástömegre bukkannak meglévő kollektívájukban, amire jó eséllyel nem is számítottak. Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS