A Fintech Power 50 listáján a Vacuumlabs

2021. 08. 04., 15:30

A londoni Fintech Weeken mutatták be július közepén a nyilvánosságnak a 2021. évi Fintech Power 50-et, amely a világ 40 fintech vállalatát, valamint a fintech terület 10 legjelentősebb influencerét vonultatja fel. Az idei listára közel 1000 vállalatot jelöltek, köztük a budapesti irodával is rendelkező, pozsonyi központú Vacuumlabs-et, amely a közép-európai régióból egyedüli cégként került be a 40 legbefolyásosabb fintech vállalkozás közé.

A Fintech Power 50 egy 2018-ban alapított exkluzív program, amely az innovációt és a kreativitást támogatja a fintech szolgáltató ágazatban. A vállalatok és magánszemélyek tájékoztatására készült rangos globális lista többek között azt a célt is szolgálja, hogy a rajta szereplők és a téma iránt érdeklődők számára is elérhetővé váljon az innovatív fintech vállalatok és vezetőik hálózata.

Az idei rangsor a korábbi éveknél szélesebb földrajzi térséget fed le: nemcsak az Egyesült Királyságból és Európa más részeiből, hanem Észak-Amerikából, Ázsiából, a Közel-Keletről és Afrikából is szerepelnek benne fintech cégek.

Mark Walker, a Fintech Power 50 társalapítója és vezetője a londoni Fintech Week keretében mutatta be a listát – ez volt az első offline fintech esemény az Egyesült Királyságban a világjárvány kezdete óta.

Idén minden eddiginél több céget jelöltek a globális listára, összesen több mint 15 000 szavazatot adtak le a jelöltekre. A Fintech Power 50 fantasztikus évet tudhat maga mögött. Büszke vagyok arra, hogy az idei rangsorunk széles földrajzi skálát képvisel, és annak is örülök, hogy több ázsiai és észak-amerikai vállalatot jelöltek – mondta Mark Walker.

A 2021-es Fintech Power 50 rangsorból további fontos tények derülnek ki:

● a listán szereplő 40 cégből 8-at nők vezetnek,

● a 10 kiválasztott influencerből 3 az ázsiai, csendes-óceáni térségből származik, 3 Észak-Amerikából, 4 pedig Európából.

A Vacuumlabs globálisan meghatározó fintech szereplők társaságában

A Vacuumlabs egyedüli közép-európai cégként került a rangsorba, erről így nyilatkozott Matej Ftáčnik, a Vacuumlabs vezérigazgatója:

A Vacuumlabs-ben hatalmas elismerésként éljük meg, hogy a világ vezető fintech vállalatai között lehetünk, és hogy az 1000 jelentkezőből bekerültünk a 40 kiválasztott közé. Ez óriási megtiszteltetés számunkra.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 10., 10:10
A munkaviszony többféleképpen szűnhet meg. Lehet munkáltatói vagy munkavállalói felmondás, de a felek közös megegyezéssel is dönthetnek a munkakapcsolat végéről. Olyan is lehetséges, hogy felmondás közös megegyezéssel? Vagy itt már valami nem stimmel? – teszi fel (és válaszolja meg) a kérdést dr. Kocsis Ildikó ügyvéd, vitarendezési szakjogász.
2024-10-10 21:50:00
A Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz (RRF) – az EU helyreállítási alapjának, a NextGenerationEU-nak a központi eleme – továbbra is eredményesen működik. A végrehajtása gyorsul, és folyamatos reformokat és beruházásokat ösztönöz a tagállamokban – olvasható az Európai Bizottság közleményében.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS