A Cisco megvenné a PortfoLion hazai startup befektetését

2020. 11. 17., 11:30

Fontos tranzakcióról adott hírt a PortfoLion Capital Partners, a régió meghatározó tőkebefektetője: a világ egyik legnagyobb tech vállalata, a Cisco bejelentette a felhő alapú környezetek menedzselésének úttörőjeként ismert Banzai Cloudra vonatkozó vásárlási szándékát. A magyar alapítású cég, amibe vezető befektetőként két körben is invesztált a szintén hazai kötődésű PortfoLion, a közelmúlt egyik legjelentősebb exitjét hajtja végre a kelet-közép-európai technológiai piacon.

A Cisco bejelentése, amely az akvirált cég minden elemére kiterjed, tovább erősíti az egyre jelentősebb start-up ökoszisztémát a kelet-közép-európai régióban.

„Büszkék vagyunk, hogy segíthettünk a Banzai kivételes képességű alapítóinak és csapatának elérni ezt a mérföldkövet. Szeretnénk, hogy az ehhez hasonló történetek például szolgáljanak arra, hogy Magyarországról és Kelet-Közép-Európából is lehet nemzetközi sikersztorit építeni. Hisszük, hogy a Banzai eredményei segítik majd a hazai és regionális start-up ökoszisztéma szintlépését is” – foglalta össze a tervezett felvásárlás jelentőségét Molnár András, a Banzai Cloudot befektetőként támogató, az OTP Csoporthoz tartozó PortfoLion Capital Partners vezérigazgatója.

A technológiai háttér

A Google által útjára indított nyílt forráskódú Kubernetes szoftver lehetővé teszi, hogy az IT szakemberek nagy mennyiségű, konténerizált szerver oldali alkalmazás futtatását menedzseljék akár több felhő környezet között megosztva. A Banzai Cloud automatizált megoldásai leegyszerűsítik és jelentősen felgyorsítják a Kubernetes használatának bevezetését a nagyvállalatok számára. Ennek köszönhető, hogy az egyes alkalmazások több millió letöltést értek el az utóbbi években, világszerte olvasott szakmai blogjukon 60 ezer látogató tájékozódik minden hónapban.

Banzai történelem

A Banzai Cloud kulcsemberei közül többen már az évtized első felében együtt dolgoztak, majd 2015-ben megalapították és sikerre vitték az első, adatok menedzselésével foglalkozó projektjüket, a SequenceIQ-t. Akkor a világ egyik legnagyobb big data cége, a Hortonworks (ma Cloudera) vásárolta meg a start-upjukat, ez után döntöttek a közös folytatás mellett.

A Banzai Cloud Mátyás János és Csendes Miklós, valamint Flautner Krisztián vezetésével lovagolta meg az alkalmazásfejlesztés és infrastruktúra-menedzsment piacán tapasztalható paradigma-váltást. Közel hároméves fennállása alatt a cég két körben több, mint 5 millió dollár tőkét vont be a PortfoLion Capital Partners támogatásával. A befektetésekben részt vett a FastVentures és a Euroventures, utóbbi a kezdetektől, alapító befektetőként segítette a vállalkozást.

„Regionális tőkebefektetőként nem csak az a célunk, hogy megtaláljuk a tehetséges, globális vízióval rendelkező csapatokat, hanem az is, hogy partnerként segítsük őket eljutni a sikeres exitig” – emelte ki Molnár András.

A PortfoLion legutóbbi sikeres tranzakciói egyaránt lefedték a korai, a növekedési és az érett fázisokat, mindenekelőtt az innováció és a digitális technológiák terén.A Cisco mostani akvizíciójának pontos részleteit az érintettek nem hozták nyilvánosságra.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-10-03 19:39:42
A Magyar Bankszövetség elkötelezett Magyarország pénzügyi stabilitása, a gazdaságfejlesztési megoldások támogatása és a gazdasági verseny élénkítése iránt – hangsúlyozta a bankszövetség, reagálva Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter önkéntes kamatplafon bevezetéséről szóló felhívására.
2023-10-03 15:09:00
Az Európai Parlament kedden 578 szavazattal, 24 ellenszavazattal és 19 tartózkodás mellett elfogadta azt az új kereskedelempolitikai eszközt, amely konkrét intézkedések meghozatalára jogosítja fel az EU-t arra az esetre, ha egy harmadik ország gazdasági eszközökkel próbálná rákényszeríteni az EU-t vagy valamelyik tagállamát adott szakpolitikájának vagy álláspontjának megváltoztatására.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Nem drága a csapatépítés, ha a dolgozók napi béréhez viszonyítjuk, de nem az étel, az ital és maga az esemény a fontos, hanem az, hogy mit hozunk ki a résztvevőkből. A látens távozóktól az elkerülhető fluktuáción át a jutalmazás-elismerés egyensúlyáig – íme, a recept ahhoz, hogy egy nyelvet beszéljen dolgozó és munkáltató. A következetes, tervszerű vállalati fejlődéshez vezető útról Kalmár Pétert, az [eureka] Consulting & Games alapító-vezérigazgatóját kérdeztük.
Egy igazán kreatív szakács, Szatmári Ferenc, alias Főzelékes Feri elárulja, hogyan építi forradalmi megoldásokkal a vállalkozását. A hartai gasztroblogger és influenszer több szakácskönyvvel a háta mögött, unokatestvérével közösen hívta életre a HIPPEACE főzelékbárt, amelynek alapjait a vásárlók is segítenek lerakni, közösségi finanszírozással. Ez az a helyzet, amikor a kedves vendég a receptet is hazaviheti az étteremből, de bőven van még újítás, amivel a franchise-ban szintén gondolkodó szakács előállt. Vigyázat, étvágygerjesztő epizód!
2023. 08. 06., 10:25
epizód: 2023 / 12   |   hossz: 28:19
Vajon hogyan vizsgázunk napjainkban stresszkezelésből és időmenedzsmentből – pont akkor, amikor a karrierünkre gazdasági nehézségek lehetnek hatással? Hogyan segíthet ezen az irányított játék, az ún. gamifikált fejlesztési folyamat, és hogyan gyógyít vele munkahelyi közösségeket, döntéshozó stratégiákat, karrier és magánélet egyensúlyában keletkezett zavarokat a „Mit játsszunk?” vlog egyik vezetője, Győri-Nádai Réka? A kreatív szakembert a vállalati soft skill tréningek és a játszva megoldható céges folyamatok sajátosságairól is faggattuk.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS