2024. szeptember 19. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 09. 19., 07:19

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Új BiniszPlusz podcast:
Gréczi Szilárd: a vendéglátósoknak célt kell mutatni, de hagyni is kell kibontakozni őket

A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.

Nem veszélyezteti az árvíz Budapest ivóvízellátását

Nem veszélyezteti az elmúlt évek legnagyobb árvize a Duna mentén található ivóvíz-termelőkutakat és így az ivóvízellátás is biztonságát – véli Engloner Attila, a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont szakembere.

200 milliárd forint érhető el a mezőgazdasági fejlesztésekhez

Szeptember 17-től két új, összesen 200 milliárd forint értékű felhívásra pályázhatnak a vállalkozások: a feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása kapcsán 150 milliárd forint, míg az állattartó telepek kisebb léptékű beruházásaihoz 50 milliárd forint áll rendelkezésre.

Duna House: Újbuda a legnépszerűbb fővárosi kerület

Budapest negyedik legdrágább kerületében az átlagos négyzetméterár a Duna House adatai szerint megközelítette az 1,19 millió forintot.

Otthon Centrum: Pörög az ingatlanpiac, csökken az értékesítési idő

A tavalyi átlagnál egyelőre több időt töltenek a piacon az ingatlanok, de a forgási sebesség közelít az egy évvel ezelőttihez, a panellakások esetében pedig már meg is haladja azt. Használt házat a legnehezebb eladni, de ebben a szegmensben is megállt az értékesítési idő növekedése – derül ki az Otthon Centrum országos összesítéséből.

Kész a mini atomreaktor, aminek az üzemeltetéséhez víz sem kell

Valós körülmények között is tesztelhetővé vált az az atomreaktor, ami a hagyományos atomerőmű technológiákhoz képest apró méretben, víz felhasználása nélkül termel villamos energiát.

Közel 1 milliárd forintos hűtlen kezelés miatt emelt vádat a Fővárosi Főügyészség

A Főváros Főügyészség börtönbüntetést indítványozott 4 személlyel szemben, akik védjegyek – értéken aluli, így a tulajdonos cégnek vagyoni hátrányt okozó – megszerzésében működtek közre.

A szlovákok a magyaroknál is jobban szeretik a horvát tengerpartot

Az 5,4 millió lakosú Szlovákiából érkező turisták ugyanannyi vendégéjszakát töltöttek Horvátországban 2024. júliusban, mint a magyarok.

Csak három EU-tagállamban volt magasabb az infláció augusztusban, mint Magyarországon

A júliusi 2,8 százalékról 2,4 százalékra csökkent az átlagos éves szintű infláció 2024 augusztusában az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.

Építőipar: uniós szinten 2,4 százalékos, Magyarországon 6,2 százalékos volt az éves visszaesés júliusban

Az előző hónaphoz képest 0,2 százalékkal emelkedett, az egy évvel korábbitól 2,4 százalékkal elmaradt az építőipari termelés volumene 2024. júliusban az Európai Unióban.

Dohányfüstmentes környezet: új ajánlásokat tett közzé az Európai Bizottság

Az Európai Bizottság azt ajánlja a tagállamoknak, hogy terjesszék ki a dohányfüstmentes környezetet célzó intézkedéseket a kulcsfontosságú szabadtéri területekre is.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS