2024. október 18. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 10. 18., 08:18

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Jelentős változásokat hozott az új K+F adókedvezmény, már most érdemes felkészülni

A jövőre érvényesíthető adókedvezmény kapcsán a vállalatoknak már most érdemes elkezdeni a felkészülést. Ugyanis fontos, évekre szóló döntéseket kell meghozni, ha élni szeretnének az új adókedvezmény adta lehetőségekkel – hívja fel a figyelmet a Deloitte Magyarország.

Új vállalati kötelezettségek az ESG-törvényhez kapcsolódóan

Az ESG törvény, valamint annak végrehajtási rendelete speciális rendelkezéseket tartalmaz egy vállalkozás közvetlen beszállítóinak átvilágítására, aminek teljesítéséért végső soron az ügyvezetés tartozik felelősséggel – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A törvény közelmúltban megjelent végrehajtási rendeletéből kiderül, mindez milyen feladatokat ró a vállalatokra.

Megmozgathatja az ingatlanpiacot a PMÁP kamatfordulója 2025 elején

A 2025-ös év ingatlanpiaci kilátásait meghatározza a Prémium Magyar Állampapír tavasszal esedékes kamatfordulója – hangsúlyozták az ingatlan.com-nak adott interjújukban a Metrodom Kivitelező Kft. és Cordia Cégcsoport szakértői.

Államilag támogatott elektromosautó-vásárlás: a BYD modelljei a legnépszerűbbek

Már tizenöt gyártó van, amelynek elektromos autóiból legalább százat szerezhetnek be állami támogatással a vállalatok – tájékoztatott az Energiaügyi Minisztérium.

A Toyota cserélhető hidrogéncellát mutatott be autók és otthonok üzemeltetésére

A japán járműgyártó olyan új, cserélhető hidrogén-üzemanyagcellákat mutatott be, amelyek jelentősen növelhetik az elektromos járművek hatótávolságát és az otthoni energiatárolás terén is új lehetőségeket nyitnak meg.

Szívesebben látnák minden nap az irodában a dolgozókat a nagyvállalatok vezetői

A globális nagyvállalatok vezérigazgatóinak 72 százaléka továbbra is bízik a gazdasági növekedésben, bár az optimisták aránya a felmérés 10 éves történetében folyamatosan csökkent – derül ki a KPMG 2024 CEO Outlook kutatásából.

A bizonytalanságok ellenére is optimista a technológiai szektor

Az egyre komplexebb szabályozási környezet, valamint a geopolitikai helyzet bizonytalansága ellenére is optimizmus uralkodik a technológiai szektorban a növekedési kilátásokat illetően – többek között erre mutat rá a DLA Piper Tech Index riportjának 2024. évi kiadása.

50 vállalatból csupán 1 védekezik a kiberbűnözés ellen

A vállalatok mindössze 2 százaléka vezetett be átfogó kiberrezilienciai intézkedéseket, pedig egy átlagos informatikai incidens ma már több mint 3 millió dolláros kárt okoz – derül ki a PwC idei Global Digital Trust Insights felméréséből.

Uniós rendelet az erdőirtásról: a Tanácstól is „zöld jelzést” kapott a haladék

Az Európai Unió Tanácsa helyt adott a Bizottság javaslatának, és 12 hónappal elhalasztotta az erdőirtásról szóló uniós rendelet alkalmazásának kezdőnapját.

Tovább csökkent az infláció az Európai Unióban

Az augusztusi 2,4 százalék után 2024. szeptemberben 2,1 százalékos volt az átlagos éves infláció az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS