2024. július 5. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 07. 05., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Több mint kétszer annyi vállalkozás szűnt meg 2024 elején, mint amennyi alakult

Magyarországon 2024. március végén az egy évvel korábbinál 1,2 százalékkal kevesebb, 1,808 millió vállalkozás szerepelt a nyilvántartásban, ezer lakosra átlagosan 189 darab vállalkozás jutott.

Már 3300 cég igényelt forrást zöld járművek vásárlásához

Mostanáig csaknem 3300 cég igényelt forrást zöld járművek vásárlásához, a beérkezett kérelmek együttesen a teljes, 30 milliárd forintos keretösszeg több mint felét fedik le.

Több rekordot is megdöntött májusban a lakossági hitelezés

Búgócsigaként pörgött a hitelezés májusban, sorban álltak az emberek a lakáshitelért és a személyi kölcsönért, a babaváró támogatás népszerűsége sem csökkent. A folyószámlahitelek összege is nőtt, átlagosan 200 ezer forintos mínuszban zárja a hónapot, aki kénytelen ilyen szolgáltatást igénybe venni a bankjától – írja elemzésében a Bank360.hu.

Nyaralóvásárlás Babaváróval és más lehetőségek

Milyen lehetőségeik vannak azoknak, akik nyaralóvásárláson gondolkodnak és szeretnék kihasználni az állami lakástámogatások nyújtotta előnyöket? A Credipass pénzügyi szakértői a támogatott hiteles opciók mellett a legkedvezőbb piaci lakáshitel-lehetőségeket is bemutatják.

Hamarosan jön az „ESG minimum kérdőív” a vállalati hitelfelvételnél

Az MNB ajánlást készít a hazai hitelintézetek és pénzügyi vállalkozások számára az ESG-kockázatok hitelkockázatba történő integrálására és kockázati modellezésre vonatkozóan – jelentette be dr. Kandrács Csaba, a jegybank alelnöke Zürichben a Point Zero Fórumon.

Néhány hét alatt több tízezer forintra nőhet a fedezetlenségi díj

Kötelező gépjármű felelősségbiztosítással minden forgalomban lévő gépjárműnek rendelkeznie kell. Előfordulnak azonban olyan esetek, amikor az üzembentartó elmulasztja a biztosítás megkötését vagy hatályban tartását. Ilyenkor minden érvényes biztosítás nélküli napra fedezetlenségi díjat számol fel a biztosító.

A GVH szerint nem biztos, hogy a Lidl „az alacsony árak bajnoka”

A GVH ismét versenyfelügyeleti eljárás alá vonta a Lidl Magyarország Kereskedelmi Bt-t, mert azt vélelmezi, hogy a kiskereskedelmi vállalkozás megalapozatlan piacelsőségi állítással téveszthette meg a fogyasztókat.

Döntött a Győri Ítélőtábla: tisztességtelen feltételeket támasztott az esztergomi ingatlanközvetítő

Az ügyészség eredményesen kezdeményezett közérdekű pert a fogyasztók érdekében egy esztergomi székhelyű, ingatlanközvetítéssel foglalkozó vállalkozással szemben.

Digitális terápiatervező szoftver segíti a daganatos betegségek kezelését

A fejlesztés révén a magyar betegek az elsők között férhetnek majd hozzá a precíziós onkológia legkorszerűbb kezelési lehetőségeihez.

Kanada is csatlakozik a Horizont Európa programhoz

Az EU kutatási és innovációs programjához csatlakozott „harmadik országok” száma ezzel 19-re emelkedett.

A metaverzum vezető szerepéért versenyeznek a vállalatok

A valóságot és a virtuális valóságot ötvöző interaktív élmények mára elérhetőek, és egyre inkább mindennapjaink és üzletmenetünk részévé válnak. Bár az iparági elfogadása még folyamatban van, a technológiai óriások már milliárdokat fektettek be a metaverzumba.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 03., 15:55
Több mint 900 jelölést mérlegelve választották ki azt a 30 művészt, sportolót, újságírót, oktatót és tudóst, akik közül tízen vehetik majd át a Prima Primissimákat és húszan a Primákat megillető kisplasztikát és az idén jelentősen megemelt pénzdíjat december 6-án a Művészetek Palotájában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS