2024. augusztus 16. – Információk, hírek vállalkozóknak

2024. 08. 16., 08:10

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Lejtmenetben kezdte a nyarat az építőipar

Májushoz képest 6,4 százalékkal, éves összevetésben 1,4 százalékkal csökkent az építőipari termelés volumene 2024. júniusban, az első félév egészében ugyanakkor 5,1 százalékos éves növekedést regisztrált a statisztikai hivatal.

Budapesten közel 41 ezer forint, a Balatonnál 31 ezer forint volt az átlagos szállodai szobaár az első félévben

Az első félévben a szállodák szobafoglaltsága országos szinten 51 százalékos, az átlag bruttó szobaár pedig 34 785 forint volt – tájékoztatott a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége.

„Gyorsítósáv”: augusztus 30-ig lehet pályázni az akár 300 millió forintos támogatásra

Meghosszabbította a kiíró az NKFI Alapból meghirdetett „Gyorsítósáv” című pályázati felhívás támogatási kérelmeinek benyújtási határidejét.

Mi történt a hazai lakáspiacon az első félévben?

Már látszik a fordulat a lakáspiaci adásvételek számában és a lakásárak emelkedésében, a lakásépítések trendje ugyanakkor még csökkenést mutat, mivel jelenleg is érezteti hatását a 2022-es nemzetközi és hazai gazdasági lassulás – írják az MBH Bank elemzői.

Megéri kivárni a lakásvásárlással?

A money.hu friss elemzése szerint a lakásvásárlást fontolgatóknak érdemes most alaposan mérlegelniük lehetőségeiket, hiszen a kereslet erősödése hosszabb távon az árak emelkedéséhez vezethet.

Jelentős a drágulás az albérletpiacon, kivárásra játszanak a diákok

Folytatódott a drágulás az országos és a budapesti albérletpiacon júliusban, ami egyben a főszezon kezdetét is jelentette a felsőoktatási ponthatárok kihirdetése miatt. A KSH-ingatlan.com lakbérindexe szerint júliusban az előző hónaphoz képest az átlagos bérleti díjak 1,8 százalékkal nőttek, Budapesten 1,4 százalékos volt a drágulás.

„A Paks II. Zrt. esetében a fenntarthatóság nemcsak jogszabályi kötelezettség, hanem vezetői irányelv is”

A Paks II. Zrt.-nek az is kiemelt törekvése, hogy a cég napi munkavégzése megfeleljen a korszerű fenntarthatósági követelményeknek. Ennek kialakítására ad átlátható szempontokat az ESG keretrendszere.

Európa szintet lép: elindítja az AI Factories programot, hogy versenyben maradjon a világpiacon

Bár az AI Factories egyelőre kevésbé ismert projekt, kétségtelen, hogy Európa új irányt szab vele a mesterséges intelligencia forgalmának, és már eddig is több ismert eredmény köthető hozzá.

Sok embert kifejezetten zavarnak az intelligens chatbotok, online vásárlás helyett inkább a boltokat választják

Az online bevásárlások során a chatbotok mellett az árucsere és az ügyfélszolgálat is komoly frusztrációt okoz az embereknek világszerte.

Hol fogy a legtöbb kókuszdió Európában?

2023-ban az EU-tagállamok 105 104 tonna kókuszdiót importáltak az EU-n kívüli országokból, 146,0 millió euró értékben.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 11., 05:11
2024 negyedik negyedévében a hazai munkáltatók 35 százaléka tervezi bővíteni jelenlegi munkaerőkeretét, miközben csökkentést 18 százalékuk tervez. Ehhez hasonló optimizmusra a piaci szereplők körében az elmúlt öt évben csak 2022 első negyedévében volt példa – derül ki a Manpower Magyarország Munkaerőpiaci Előrejelzéséből.
2024-09-11 11:11:00
Sulyok Tamás köztársasági elnök Orbán Viktor miniszterelnök javaslatára szeptember 15-i hatállyal államtitkárrá nevezte ki Szabados Richárdot, aki a nemzetgazdasági miniszter irányításával a hazai kis és középvállalkozások fejlesztése mellett a technológiáért fog felelni.
2024-09-10 22:10:22
Tudatos út a sikerhez a motiváció és a mindset erejével mottóval tart rendezvényt a BeeCorp Stúdió, amelyen Marosi László is az előadók között szerepel.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

Ruprecht Lászlóval, a Stílusos Vidéki Éttermiség elnökével beszélgettünk egyebek között arról, miért érdemes ellátogatni szeptember 14-15-én Tatára, a SVÉT legnagyobb rendezvényére.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS