2023. május 3. – Információk, hírek vállalkozóknak

2023. 05. 03., 08:19

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Ipari árak: 50 százalék alá csökkent az emelkedés üteme márciusban

A februári 56,4 százalék után 2023. márciusban 48,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbi szintet az ipari árak a belföldi értékesítésben – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

Egyeztetés a kötelező akciózásról: „mindenki érzi saját felelősségét”

Nagy Márton a kötelező akciózásról egyeztetett a legnagyobb kereskedelmi szövetség és üzletláncok vezetőivel.

Intenzív bővülést jelez az áprilisi beszerzésimenedzser-index

A beszerzésimenedzser-index szezonálisan kiigazított áprilisi értéke 61,9 pontra nőtt a márciusi 55,3-ról, a válaszadók az előző hónaphoz képest kedvező bővülési folyamatokról számoltak be.

Bódi Gabriella: az erősség szemlélettel működő cégek sokkal sikeresebbek az üzleti életben

Arról, hogy vezetőképzéssel, csapatépítéssel és mindezek tudományosan megalapozott stratégiáival hogyan lehet sikerre ítélni egy üzletet, az [eureka] Consulting and Games fehérgalléros ügyfélkörrel dolgozó üzleti tanácsadó cég társalapítójával, Bódi Gabriellával beszélgettünk.

A NAK honlapján elérhetők a helyben szokásos értékesítési árak

Már elérhetőek a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara honlapján a helyben szokásos forgalmi értékek, amiket a föld adásvételi szerződések értékelésekor a helyi földbizottságoknak alapul kell venniük.

Illegális fakitermelés és -kereskedelem: Borsod-Abaúj-Zemplén extrém magas kockázatúvá vált

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal 2022-es vizsgálatainak összefoglalója alapján Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye extrém magas kockázatúvá vált, de több további vármegye esetében is történt változás.

Az ÉVOSZ a használt lakások energiamegtakarítást célzó felújításához 50 százalékos állami támogatást javasol

Az energiamegtakarítást eredményező, használt lakás felújítására szánt lakossági források 50 százalékos állami támogatásból származó kiegészítését javasolja az ÉVOSZ.

K&H: 7 ezer forint az utasbiztosítások átlagos díja

Tavaly közel ötvenezer egyéni utasbiztosítást kötöttek K&H-nál, ami több mint duplája az egy évvel korábbinak, ugyanakkor 18 százalékkal elmarad a 2019-es szinttől.

Majdnem 9 milliárdot fizetett az Artisjus dalszerzőknek

Az Artisjus 2022-ben 8,67 milliárd forint jogdíjat fizetett ki a dalok, zeneművek szerzőinek. Ez 29 százalékos növekedést jelent 2021-hez képest, de még nem éri el a koronavírusjárvány előtti szintet.

Akkumulátorbeszerelő üzemmel bővül a Mercedes-Benz kecskeméti gyára

A kecskeméti gyár akkumulátorbeszerelő-üzemmel bővül. Így tovább erősíti szerepét a Mercedes-Benz globális termelési hálózatában a magyarországi csapat elektromos járművek terén szerzett szaktudására építve.

300 milliós bírságot rótt ki az MNB a Primus Trust Zrt.-re

Az MNB 300 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki a Primus Trust Bizalmi Vagyonkezelő Zrt.-re annak jogosulatlan pénzkölcsönnyújtási tevékenysége miatt.

Új fázisához érkezett a Széchenyi István Egyetem innovációs parkjának fejlesztése

Új fázisához érkezett a Széchenyi István Egyetemen épülő Tudományos és Innovációs Park fejlesztése.

A szélerőmű-kapacitás növekedése várható Magyarországon

Az európai országok sorra veszik fontolóra szélerőmű-kapacitásuk növelését. Ennek oka a költséghatékony létesítés mellett a naperőművek ciklikusságának kiegyensúlyozása. Magyarországon ehhez azonban a jogi szabályozás koncepcionális átalakítására lenne szükség.

A Szent György-hegyen indul a borozós nyár

Június 3-án a találkozásé, a pikniké, a lassulásé, a zenéké, a jó boroké, a naplementéé és a teliholdé a főszerep.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS