2023. január 10. – Információk, hírek vállalkozóknak

2023. 01. 10., 08:12

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Tovább csökkent novemberben az ipari termelés

Az októberi mínusz 3,6 százalék után 2022. novemberben 0,7 százalékkal csökkent az ipari termelés volumene hó/hó alapon – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

Változott a Munka Törvénykönyve – Mire kell figyelniük a munkáltatóknak?

A Magyar Közlöny 2022. december 21-i számában jelentek meg a Munka Törvénykönyve (Mt.) 2023. január 1-jén hatályba lépő új szabályai, így került egy kis újévi adminisztrációs tennivaló is a munkáltatók, bérszámfejtők és munkajogászok karácsonyfája alá. A munkáltatók szempontjából legfontosabb változásokat az RSM Hungary foglalta össze.

12 forinttal olcsóbb lesz a benzin szerdától

A benzin és a gázolaj ára is mérséklődik szerdán a magyar kutakon.

Rendkívüli támogatást kapnak a kis hentesüzletek

A kormány négy és félmilliárd forinttal támogatja a kis hentesüzleteket – jelentette be Nagy István agrárminiszter.

Sok kérdés merül fel a gyógyszergyártókra kivetett új különadóval kapcsolatban

Első ránézésre egyértelműnek tűnhetnek a szabályok a gyógyszergyártókra kivetett új különadóval kapcsolatban, azonban számos gyakorlati kérdés merül fel.

Bevásárolja magát az állam a Vodafone Magyarországba

A Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt., a 4iG Nyrt. leányvállalatként működő Antenna Hungária Zrt., valamint a Vodafone Europe BV aláírták a megállapodást a Vodafone Magyarország Távközlési Zrt. megvásárlásáról.

Nem számítanak túl fényes évre a nagyvállalatok

A K&H nagyvállalati növekedési index az utolsó negyedévben -15-ről -10 pontra korrigált. A változás hátterében az áll, hogy a gazdaság megítélésében enyhült az előző negyedévi pánikhangulat.

Értékpapír-állományok: közzétette a legfrissebb adatokat az MNB

Az állampapírok, az egyéb kötvények, a jelzáloglevelek, a befektetési jegyek és a részvények állományainak 2022. novemberi mutatói.

36 százalékkal több új traktort vásároltak a gazdák tavaly

2022-ben 4 536 új traktort helyeztek forgalomba Magyarországon, ami 36 százalékkal haladja meg a 2021-ben regisztrált 3 335-ös darabszámot.

Rém rosszul járhat, aki elmulasztja megkötni a kötelezőt az autójára

Jelentős költségekbe futhatnak bele azok az autósok, akik nem kötötték meg időben az új kötelező biztosításukat az év végén lejáró helyett, vagy elfelejtették rendezni az éves biztosítási díjat.

Európa 20 legélhetőbb városa közé törekszik Veszprém a saját kategóriájában

Január 21-én hivatalosan is megkezdődik a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa program.

Hat százalékos volt a munkanélküliség az EU-ban 2022 novemberében

Az októberi szinttel megegyező, 6,0 százalékos volt a munkanélküliség 2022 novemberében az Európai Unióban – tájékoztatott az Eurostat.

Digitális iránytűt javasol az Európai Bizottság

„Ezt a digitális évtizedet most Európa digitális évtizedévé kell tennünk, hogy minden polgár és vállalkozás a lehető legjobb digitális világhoz férhessen hozzá.”

Laboratóriummá alakul a világ leghíresebb étterme

A legendás 3 Michelin-csillagos koppenhágai étterem bezárja kapuit, de nem szűnik meg. A világsztár séf, René Redzepi a New York Timesnak azt nyilatkozta, ez valami újnak a kezdete.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 17., 16:17
Az ESG törvény, valamint annak végrehajtási rendelete speciális rendelkezéseket tartalmaz egy vállalkozás közvetlen beszállítóinak átvilágítására, aminek teljesítéséért végső soron az ügyvezetés tartozik felelősséggel – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A törvény közelmúltban megjelent végrehajtási rendeletéből kiderül, mindez milyen feladatokat ró a vállalatokra.
2024-10-18 00:18:00
Az egyre komplexebb szabályozási környezet, valamint a geopolitikai helyzet bizonytalansága ellenére is optimizmus uralkodik a technológiai szektorban a növekedési kilátásokat illetően – többek között erre mutat rá a DLA Piper Tech Index riportjának 2024. évi kiadása.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS