Az Üzletem.hu összefoglalója.
Így adományozhatnak cégek a bajba jutott ukrajnai menekülteknek
Az ukrajnai háborús helyzetre tekintettel a szokásosnál nagyobb jelentősége van az adományozásnak. A társaságoknál azonban érdemes átgondolni azok adójogi következményeit is.
Május 15-ig minden gabonakiviteli szándékot be kell jelenteni
2022. május 15-ig minden, Magyarország területéről külföldre értékesíteni, illetve kivinni kívánt búzát, rozst, árpát, zabot, kukoricát, szójababot és napraforgót az értékesítést, illetve kivitelt tervező személynek vagy vállalkozásnak be kell jelentenie a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnál.
Az Oroszországból származó EU-import több mint 60 százaléka energia
2011 és 2021 között az Oroszországból származó energia-behozatal 2012-ben volt a legmagasabb (157 milliárd euró), 2020-ban pedig a legalacsonyabb (60 milliárd euró) – tájékoztatott az Eurostat.
KGFB: Budapesten csökken, vidéken stagnál az átlagdíj
A tavalyi IV. negyedévben 1 százalékkal csökkent a személyautók átlagos kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási állománydíja 2020 azonos időszakához képest. A fővárosi átlagdíjak 2021 végére 7 százalékkal csökkentek, míg a vidékiek két negyedéve változatlanok.
Lejárt köztartozás esetén a NAV visszatarthatja az szja-kiutalást
Ha valaki a személyijövedelemadó-bevallásában a visszajáró összeg kiutalását kéri, de van köztartozása, akkor érdemes a bevallás benyújtása előtt fizetési kedvezményt kérnie a NAV-tól – hívta fel a figyelmet az adóhivatal.
Lakossági napelem pályázat: mindenki megkaphatja a támogatást, aki jogosult
A kormány megemeli a lakossági napelem pályázat első ütemének keretösszegét.
Megnyílt az e-cargo kerékpár pályázat második szakasza
Március 7-én megnyílt a Klíma- és Természetvédelmi Akciótervhez kapcsolódó, 400 millió forint keretösszegű pályázat második szakasza.
Digitális Európa Program: új pályázati lehetőségek nyíltak
A magyar vállalkozások, közigazgatási szervezetek előtt is megnyíltak a Digitális Európa Programhoz kapcsolódó újabb közvetlen uniós pályázatok.
Virágos Magyarország: június 1-ig lehet pályázni
A Magyar Turisztikai Ügynökség és a szervezőbizottság 2022 tavaszán 29. alkalommal hirdeti meg környezetszépítő versenyét: a Virágos Magyarország március 3-tól újra várja az önkormányzatok jelentkezését, a pályázatokat június 1-jéig lehet benyújtani.
Uniós oltalmat kapott a homokháti őszibarack-pálinka
28 élelmiszer, 38 bor és 13 pálinka elnevezése védett az EU területén.
Mikor indokolt előszerződést kötni?
Szinte az összes szerződéses kapcsolatban szóba jöhet előszerződés megkötése. Azonban ez nem minden esetben szükséges és indokolt. A legfontosabb tudnivalókat dr. Szabó Gergely ügyvéd foglalta össze.
594 forint lenne egy liter benzin a magyar kutakon az ármaximalizálás nélkül
A 95-ös benzin literenkénti beszerzési ára 41 forinttal, a gázolajé 66 forinttal emelkedik szerdán, a végfelhasználóknak ennyivel többet kell fizetniük a nagykereskedőknek.
A pénzügyi tudatosságot és vállalkozói kompetenciákat fejlesztő programsorozatba csaknem 1000 iskola közel 170 ezer diákja 450 önkéntes közreműködésével kapcsolódik be idén országszerte.
A kiberkockázat és a vállalati visszaélések a távmunka-boom árnyoldalai
A pandémia miatt elterjedt otthoni munkavégzés tízből kilenc amerikai cégnél negatív hatással volt a csalásmegelőzési intézkedések hatékonyságára, a megfelelőségi kockázatok kezelésére, vagy a kiberbiztonságra – így összegezhetők a 2022-es KPMG Fraud Outlook megállapításai.
Közeledik a neobanki hitelezés kora
Az év első két hónapja után már körvonalazódnak a meghatározó trendek a fintech szektorban. A neobankok hitelezési tevékenységének erősödése az egyik leglátványosabb fejlemény eddig.
A beruházásösztönzésben is ki kell használni, hogy rendkívül Magyarország-barát az új washingtoni adminisztráció, és a legnagyobb amerikai cégeket is ösztönözni kell magyarországi befektetésekre – hívta fel a figyelmet Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség és az ukrán hatóságok tájékoztatása alapján az elmúlt két hónapban sem csökkent az ukrán energia-infrastruktúrát ért támadások száma. A támadások közvetlenül nem érintik az ukrajnai atomerőművek nukleáris biztonságát, azonban megzavarhatják működésüket.