2022. február 11. – Információk, hírek vállalkozóknak

2022. 02. 11., 08:22

Az Üzletem.hu összefoglalója.

GVI: megtört a javuló trend, pesszimistábbak lettek az év elején a magyarországi vállalkozások

A negyedéves konjunktúramutató mostani értéke a 2021. júliusi szintnek feleltethető meg, lényegében megegyezik a koronavírus-járvány kitörését közvetlenül megelőző, 2019. második félévi, illetve a 2020. januári adatokkal.

Nyolcmilliárd forintra pályázhatnak az élelmiszeripar technológiai beszállítói

Nyolcmilliárd forintos keretösszegre pályázhatnak az élelmiszeripari ágazat technológiai beszállítói, a támogatási kérelmek március 11–31. között adhatók be.

Távmunkában külföldre dolgozik? Most megéri ellenőrizni, hogy biztosan jól adózik-e!

A legfontosabb tudnivalókat az RSM Hungary szakértője foglalta össze.

Kétezer kilométerre is el kell menniük a toborzóknak

A munkaerőhiány kezd olyan méreteket ölteni, ami Magyarország versenyképességét is kedvezőtlenül érinti. A problémát kezelve már számos vállalat nyitott a külföldi munkaerő behozatalára, amiben tapasztalt HR szolgáltató cégek segítik őket.

Egyéni vállalkozás megszüntetése: a legfontosabb tudnivalók

A NAV Ügyféliránytű rövid összefoglalója.

Ki tud lakást venni az átlagkeresetből?

A KSH legfrissebb, magyarországi keresetekről szóló elemzése szerint 2021 novemberében bruttó 482 400 forint volt az átlagkereset. Mit jelent ez, ha ingatlanvásárlási szempontból nézzük? A Duna House Pénzügyek szakértői kiszámolták.

Megvannak a drónos permetezés jogi kereteit

A légi permetezésre vonatkozó jogszabály módosításával az Agrárminisztérium az Innovációs és Technológiai Minisztériummal együttműködve megalkotta a drónokkal történő növényvédő szer kijuttatásának jogszabályi környezetét, elősegítve ezzel, hogy az új, pontosabb és célzottabb kijuttatást lehetővé tevő légi permetezési technológia a magyar gazdák rendelkezésére állhasson.

Öt trend alakíthatja a gyártószektor jövőjét

A Deloitte által készített, 500 amerikai nagyvállalat vezetőjét megkérdező felmérés alapján 5 trend rajzolódik ki, amely globális szinten meghatározhatja a szektor, ideértve a magyar gyártószektor jövőjét is.

Felkészültség és reagálás egészségügyi szükséghelyzetekre: 1,3 milliárd eurós új tervet mutatott be a HERA

Az új Egészségügyi Szükséghelyzet-felkészültségi és -reagálási Hatóság (HERA) bemutatta első éves munkatervét, amelynek költségvetése 2022-re 1,3 milliárd euró, célja pedig a határokon átnyúló egészségügyi vészhelyzetek megelőzése, az azokra való felkészülés és gyors reagálás.

A magyarok a csehekkel versenyeznek a szlovák cégekért

Látványos terjeszkedésbe kezdtek Szlovákiában a magyarországi vállalkozások – olvasható egy tanácsadó társaság felmérésében.

El kell terelni a Szamost, hogy New Yorkba is indulhasson járat

Néhány éven belül New York-i járattal is büszkélkedhet a kolozsvári nemzetközi repülőtér, ha sikerül fejleszteni a légikikötőt.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-03-28 17:05:00
2025-ben már nemcsak az újépítésű, hanem a felújított, használt lakásokért is elkérhetik a tulajdonosok az 1 millió forint körüli négyzetméterárat.
2025-03-28 12:35:00
2024-ben is magas volt a szabadalmi aktivitás, közel 200 ezer szabadalmi bejelentést tettek az Európai Szabadalmi Hivatalhoz.

  Rovathírek: HIPA

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS