2021. augusztus 10. – Információk, hírek vállalkozóknak

2021. 08. 10., 08:30

Az Üzletem.hu összefoglalója.

Kereskedelmi szálláshelyek: felemás júniusi adatok

A kereskedelmi szálláshelyeken (szállodákban, panziókban, kempingekben, üdülőháztelepeken, valamint közösségi szálláshelyeken) eltöltött vendégéjszakák száma 2020 júniusához képest több mint másfélszeresére nőtt, 2019 azonos hónapjához mérten azonban 57 százalékkal csökkent – tájékoztatott a statisztikai hivatal.

Akár 800 innovatív vállalkozás számára közeleg egy fontos határidő

Már csak néhány nap áll a vállalkozások rendelkezésére, hogy első körös kérelmüket feltöltsék a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal véleménykérő felületére.

Három és félszeres volt a túljelentkezés a METÁR-tenderen

Az idei METÁR-tenderen is jelentős, mintegy három és félszeres volt a túljelentkezés, a pályázók 1009 gigawattórára (GWh) igényeltek támogatást a kiosztható 300 GWh-val szemben – tájékoztatott a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal.

Fiatalok foglalkoztatását ösztönző adókedvezmények

A koronavírus-járvány kihívás elé állította a hazai gazdaságot, hatással van a fiatalok megélhetésére is. Ugyanakkor az adórendszeren belüli és kívüli ösztönzők is támogatják a fiatalok munkaerő-piaci helyzetének javítását. Az RSM Hungary összegyűjtötte, mivel számolhatnak a foglalkoztatók, fiatal munkavállalók.

E-kereskedelem és kibervédelem: digitális kihívások és szakemberhiány

Hogyan lehet megoldani az egyre erősödő szakemberhiányt a kibervédelem területén?

Médiaszolgáltatás és műsorterjesztés: elkészült a GVH jelentése

A Gazdasági Versenyhivatal társadalmi konzultáció céljából közzétette a hazai műsorterjesztési és médiaszolgáltatási piacon végzett ágazati vizsgálatának jelentéstervezetét. A dokumentumot szeptember elejéig tudják észrevételezni az érintett piac szereplői.

Olaszország a világelső a bioborkészítésben

Olaszországban az elmúlt tíz évben 109 százalékkal nőtt a bioművelésű szőlőterületek aránya, derült ki az olasz mezőgazdasági minisztérium legújabb jelentéséből. 

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS