Még ma bejelentheti az amerikai Uber a dubaji Careem fuvarstartup felvásárlását.
Az amerikai cég 1,4 milliárd dollár készpénz és 1,7 milliárd dollár értékű convertible note fejében vásárolja fel a Careemot – jelentette a Bloomberg.
Az Uber áprilisban megy tőzsdére, s ezzel idén az egyik legnagyobb belépő lesz a techpiacról. A Careem befektetői között ott találjuk az egyik szaudi herceget és a japán e-kereskedelmi óriást, az itthon is népszerű Vibert tulajdonló Rakutent, valamint a Didi Chuxing nevű céget, amely az Uberrel alapított közös vállalatot Kínában. Együttesen több mint 770 millió dollárt fektettek a Careem-ba.
Az „arab Uber” pontosan ismeri a helyi, 700 millió fős piacot, az itt élők egyedi igényeit, a földrajzi és infrastrukturális sajátosságokat. Becslések szerint a Careem naponta 150-200 millió fuvart bonyolít le, több mint 100 városban működik a Közel-Keleten és Afrikában.
A Careem egyébként inkább logisztikai cégként hirdeti magát, és nem személyszállítónak.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.