Irodát nyitott Budapesten a brazil Embraer repülőgépgyártó vállalat, amely a magyarországi együttműködések és fejlesztések mellett a Közép- és Kelet-Európi fejlesztési projektek adminisztratív központjaként is funkcionál majd.
Az Embraer Brazília egyik legnagyobb vállalata, Dél-Amerika vezető repülőgépgyártója. Az, hogy ez a cég most Magyarországon nyitja meg európai mérnöki irodáját, kiemelkedő jelentőségű a magyar iparfejlesztés szempontjából – mondta a brazil cég irodájának pénteki megnyitóján Maróth Gáspár védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos.
A mérnöki tudásközpont a Műegyetem közvetlen szomszédságában kezdi meg működését.
Maróth Gáspár felhívta a figyelmet, hogy az Embraer civil és katonai gépeket egyaránt gyárt. Mostantól minden ilyen jellegű mérnöki tervezésbe bevonják majd a magyar irodát is. Ez olyan technológiai ugrást jelent a magyar repülőiparban, amelyhez hasonló nem volt korábban – emelte ki a kormánybiztos.
A céggel tavaly novemberben a Magyar Honvédségszerződést írt alá szerződést két KC-390-es hadszíntéri szállítógép megvásárlásáról. „Abban az esetben, ha Magyarország olyan hadműveletben vesz részt, ahová nehéztechnikákat is vinni kell, illetve nagy mennyiségű teherhordásra, vagy deszantos műveletekre is szükség lenne, akkor ezeket a gépeket használják majd. Ilyen gépeket lehetett látni az elmúlt napokban Afganisztánban is a kimenekítések során” – mondta Maróth Gáspár.
A két megvásárolt gép közül az első várhatóan 2023 végén, 2024 elején, a második rá egy évre érkezik meg Magyarországra – közölte a kormánybiztos.
Jackson Schneider, az Embraer Defense and Security elnök-vezérigazgatója közölte: “a cégnek korábban nem volt állandó magyarországi jelenléte, így a budapesti iroda megnyitása fontos lépést jelent számukra terjeszkedésük, erősítésük területén.”
(A képen Jackson Schneider (jobbra) egy KC-390-es hadszíntéri szállító repülőgép modelljét adja át Maróth Gáspárnak.)
(Fotó: MTI/Soós Lajos)
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.