Újabb felhős ERP érhető el a magyar cégekre szabva

2021. 09. 14., 16:45

Minden magyar vállalat előtt megnyílt a lehetőség, hogy erőfeszítések nélkül, mindig a legfrissebb, legmodernebb felhő alapú ERP rendszert használhassák miután a Deloitte elérhetővé tette a NetSuite ERP rendszer magyar „verzióját”.

Mit tud a NetSuite ERP?

A NetSuite a világ vezető felhő alapú ERP rendszere, mely immár biztosítja a magyar jogszabályi előírások (pl. adó és számviteli szabályozás) által előírt funkciókat és a jogszabály megfelelést is. A NetSuite rugalmas és testreszabható, lefedi a vállalati folyamatok széles skáláját, emellett lehetőséget ad egyedi testreszabási/fejlesztési igények megvalósítására is.

Az ERP rendszerekben az egyedi testreszabási és fejlesztési igények egy részét az országonként eltérő szabályozási környezet indokolja, az eltérő számviteli előírások, különféle adózási szabályok és a hatóságokkal kialakítandó speciális adatkapcsolatok (pl: kötelező adatszolgáltatások) miatt, melyek folyamatosan változnak.

A magyar verzió

A Deloitte szakértői csapata elkészítette a NetSuite rendszerhez a magyar lokalizációs bővítmény csomagot, így a Deloitte minden ügyfele megfelelőségi kockázatok nélkül használhatja az ERP rendszert és élvezheti a rendszer által kínált előnyöket. Ilyen például a testreszabási eszköztár, melynek segítségével a fejlesztői feladatok jelentős részét átvehetik a felhasználók, ezzel rugalmasabbá, költséghatékonyabbá és fenntarthatóbbá téve a vállalat működtetését. A lokalizáció jogszabálykövetését a Deloitte NetSuite szakértői csapata az adószakértői csapattal szorosan együttműködve biztosítja.

Mi van a csomagban?

A Deloitte szakértői csapata megvizsgálta a NetSuite megoldásait a lokalizációs követelményekre és az ERP sztenderdizációs elvek mentén alakította ki a lokalizációs csomag tartalmát, mely a következő megoldásokat tartalmazza:

- Online számla adatkapcsolat (valós idejű adatszolgáltatás NAV felé)

- Adóhatósági adatszolgáltatás (XML formátumú adatexport NAV felé)

- Magyar előírásoknak megfelelő tartalmú és formátumú számla és egyéb bizonylatok (adószám, ÁFA, devizaárfolyam, bank adatok és egyéb a számlán kötelezően megjelenítendő adatok automatikus kezelése)

- A magyar követelményeknek megfelelő speciális adatok és adatrögzítési felületek, valamint az azokhoz kapcsolódó logikák (pl. az EU-s és EU-n kívüli adószámok) automatizált kezelése

- ÁFA analitika és ÁFA riportok

- MNB árfolyam letöltés

Valós idejű számlaadatok

„A VATOnline jelentősen megkönnyíti a vállalkozásoknak, hogy eleget tegyenek a törvényi kötelezettségeiknek, hiszen a számlázási adatok egyszerűen, gyorsan és naprakészen elérhetők a hatóságok számára is. A valós időben megjelenő adatok elemzése azonban komoly lehetőséget is jelent a vállalkozásoknak, hiszen ezek alapján fejleszthetik tevékenységüket, amelyhez most komoly szakértői segítséget is kapnak” – mondta Simonyi Dénes, a Deloitte technológiai tanácsadás üzletágának menedzsere.

A valós idejű számlaadat szolgáltatás a Deloitte VATOnline rendszerén keresztül történik, melynek jelentős hozzáadott értéke van a hagyományos adatkapcsolatokhoz képest:

- Elérhetővé teszi a társaságokra kiállított számla adatok kvázi azonnali automatizált letölthetőségét is, így már közvetlen a számlakiállítást követően rendelkezésre áll az összes üzleti partnerünk által kiállított akár teljeskörű számla adat, melyek felhasználhatók a számla iktatás, a számlákról történő adatkinyerés, a könyvelés, vagy éppen a havi áfa bevallás folyamatának automatizált támogatására.

- A VATOnline más hasonló szolgáltatásra nem jellemző addicionális elemeket is tartalmaz, úgymint a számla adatok mellett a könyvelési adatok folyamatosan bővíthető variációjú hozzárendelhetősége, vagy az adatszolgáltatásból automatikusan kiszűrhető levonási tiltás alá eső számla tételek szűrése.

- 2020-tól a vevő közösségi adószámának érvényessége ügylethez kötötten jelenik meg jogszabályi elvárásként. A Deloitte által fejlesztett adószám-ellenőrző eszközzel gyorsan és hatékonyan végezhető el a közösségi adószámok folyamatos ellenőrzése, illetve dokumentálható a lekérdezések megtörténte és eredménye.

- Az adóhatóság elvárása alapján, a belföldi üzleti partnerek ellenőrzése is szükséges a kellő körültekintés fogalmának kielégítése céljából. Ez alapján a Deloitte adóperes csapata több, mint 20 olyan vizsgálatot azonosított, melyek automatizáltan futtathatók a partnertörzs vonatkozásában, így az elvárható körültekintő magatartás is biztosítható.

- 2021. január 4-étől lehetőséget van egy új, korszerű elektronikus számlázási megoldásra az Online Számla rendszerén keresztül, amire a VATOnline-ban is lehetőség van.

„A NetSuite egy rendkívül egyszerűen skálázható és alakítható ügyviteli rendszer, melyet jól kiegészítenek a VATOnline népszerű és teljesen személyre szabható számlakezelési funkciói. Így a nemrégiben megvalósított rendszerintegráció komoly versenyelőnyhöz juttattja a társaságokat azáltal, hogy a rugalmas felhő alapú szolgáltatáscsomag most már naprakész jogszabályi működést és olyan a hatékonyságnövelési elemeket is tartalmaz, mint a számlafeldolgozást vagy az adatszolgáltatásokat érintő automatizmusok. A társaságok igény esetén, a bevezetés keretén belül adójogi és számviteli tanácsadást is kérhetnek az egyes rendszerfunkciók kialakítását illetően, amely egyedi a piacon, továbbá jelentősen csökkentheti a későbbiekben felmerülő adatszolgáltatási kockázatokat is” – tette hozzá Sík Richárd, a Deloitte adó- és jogi tanácsadási üzletágának szenior menedzsere.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 15:20:00
Mintegy 16 ezer kilométer távvezeték, 200 nagyfeszültségű kapcsolóberendezés és 50 generátoregység is alkotja a német vasúttársaság villamosenergiarendszerét. Ezt a kiterjedt rendszert korszerűsíti most a vonatok, vasúti létesítmények és ingatlanok energiaellátásáért felelős vállalat, a Deutsche Bahn Energie. Az új irányítási rendszer várhatóan 2028-ban lép üzembe.
2025-04-01 12:05:00
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
2025-03-31 19:05:00
Egy friss, országos kutatás alapján napjainkban leginkább az infláció, a romló egészségügy és a hazai gazdasági, politikai helyzet miatt aggódnak a honfitársaink, míg a megfelelő biztonságérzethez főleg egészségre, biztos munkahelyre, valamint erős családi, párkapcsolati kötelékekre van szükségük.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS