Tudja meg, mitől alszik rosszul a főnöke!

2019. 02. 06., 18:15

Már az idén kifizetődhet a munkafolyamatok racionalizálása, mert a recesszió elkerülhetetlen – állítják technológiai cégek vezetői.

Az idei év legfőbb küldetése az IT-részlegek számára az innováció ösztönzése, nem pedig annak akadályozása – írja a Computerworld a CIO.com portál cikkét összefoglalva.

Szinte minden CIO-t legalább egyszer az életében hatalmába keríti a „pattogó labda” szindróma, állítja Ingrid Lindberg, az ügyfélélmény-szakértő Chief Customer cég alapítója. „Elmennek egy konferenciára, megtudják, hogy egy rivális cég telepítette az XYZ megoldást, amely a legjobb a világon. Teljesen elfeledkeznek vállalatuk többéves fejlesztési ütemtervéről, és elkezdik kergetni a pattogó labdát”.

Az igazi vezetőnek fel kell tárnia azokat a problémákat, amelyeket még senki sem ismert fel, részben azért, mert nem tudják, hogy van rájuk megoldás, állítja Oli Thordarson, a teljesítménymonitorozással és biztonsági szolgáltatások nyújtásával foglalkozó Alvaka Networks vezérigazgatója.

„Tudjuk meg, mitől alszanak rosszul főnökeink, vizsgáljuk meg alaposan, miképpen jut bevételekhez a vállalat, és állapítsuk meg, hogy az IT hogyan teremt értéket” – tanácsolja a szakember.

A recesszió elkerülhetetlen, a kérdés csupán az, mikor következik be. A BlackRock vagyonkezelő cég becslése szerint 54 százalék az esélye annak, hogy 2021-ig gazdasági visszaesést leszünk kénytelenek átélni. Ezért kifizetődhet a munkafolyamatok idei racionalizálása.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 15:20:00
Mintegy 16 ezer kilométer távvezeték, 200 nagyfeszültségű kapcsolóberendezés és 50 generátoregység is alkotja a német vasúttársaság villamosenergiarendszerét. Ezt a kiterjedt rendszert korszerűsíti most a vonatok, vasúti létesítmények és ingatlanok energiaellátásáért felelős vállalat, a Deutsche Bahn Energie. Az új irányítási rendszer várhatóan 2028-ban lép üzembe.
2025-04-01 12:05:00
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
2025-03-31 19:05:00
Egy friss, országos kutatás alapján napjainkban leginkább az infláció, a romló egészségügy és a hazai gazdasági, politikai helyzet miatt aggódnak a honfitársaink, míg a megfelelő biztonságérzethez főleg egészségre, biztos munkahelyre, valamint erős családi, párkapcsolati kötelékekre van szükségük.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS