Szeptemberben már késő albérletet keresni a diákoknak

2019. 05. 28., 09:01

A felvételi eredmények tudatában hamarosan számtalan most érettségiző diák rohamozza majd meg az albérletpiacot. Ha valaki ár-érték arányban tényleg jó lakásba szeretne költözni a fővárosban, akkor már augusztus elején érdemes nyitva tartania a szemét Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa szerint.

A következő tanévet megelőző albérletszezon gyakorlatilag hamarosan kezdetét veszi, a magas árak miatt fontos minél előbb kapcsolni.

Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa azt tanácsolja az egyetemistáknak, hogy már júliusban, de legkésőbb augusztus elején kezdjék el keresni az albérleteket, mert kockázatos lehet szeptemberig kivárni.

„Sokkal jobb időben megjelenni az ingatlantulajdonosoknál, hogy ne szorítson a határidő. Az augusztust is megéri kifizetni annak érdekében, hogy biztosan legyen a gyereknek hol laknia az egyetem kezdetekor. Ezután kell inkább a lakótársak szerzésére törekedni, így visszaszerezhetjük a kifizetett plusz egy hónap által keletkezett többletköltséget” – magyarázta a szakember.

Mint mondta, a szeptemberi időszakban a piac felveri az árakat, mert a tulajdonosok biztosak benne, hogy ki tudják adni a lakásukat. Nem mindenki pályázik ugyanakkor diák albérlőre, mert sokan a nyári időszakot nem szeretnék fizetni, és csak kilenc hónapra írnának alá, ami értelemszerűen bevételkiesést okoz.

[vote:57]

„Aki bérleményt keres, legyen naprakész. Minden fórumon kell keresni, sokan előszeretettel használják a közösségi médiát erre a célra. A tulajdonosok is nagyobb biztonságban vannak, ha valakinek az ismerőse veszi ki az ingatlant, és nem az utcáról ment be valaki hozzá. Így jobban járhat a bérlő is, mert alku alap lehet, hogy hosszútávon biztosított az albérleti díj fizetése, illetve a közös ismerős lévén van egy bizalmi viszony a felek között” – mondta Gadanecz Zoltán.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 10., 10:10
A munkaviszony többféleképpen szűnhet meg. Lehet munkáltatói vagy munkavállalói felmondás, de a felek közös megegyezéssel is dönthetnek a munkakapcsolat végéről. Olyan is lehetséges, hogy felmondás közös megegyezéssel? Vagy itt már valami nem stimmel? – teszi fel (és válaszolja meg) a kérdést dr. Kocsis Ildikó ügyvéd, vitarendezési szakjogász.
2024-10-10 21:50:00
A Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz (RRF) – az EU helyreállítási alapjának, a NextGenerationEU-nak a központi eleme – továbbra is eredményesen működik. A végrehajtása gyorsul, és folyamatos reformokat és beruházásokat ösztönöz a tagállamokban – olvasható az Európai Bizottság közleményében.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS