Miért jobb a vezetői készségeket egy többszáz fős cég helyett egy kis csapat élén elsajátítani? Jobb egyáltalán?
Azok a vezetők, akik csupán egy maroknyi csapattal dolgoznak, folyamatosan átlátják, mi az, ami működik, és mi az, ami kijavításra szorul – állítja Daphné Jouanneteau, a Fortune 500-as cégekkel is együtt dolgozó amerikai Lightbox vezetője.
Szerinte a kis csapat tagjai bátrabban adnak visszajelzést, ami segíti a vezetőt abban, hogy mindenkihez passzoló munkakörnyezetet alakítson ki – olvasható a Forbes.hu-n.
Jouanneteau szerint vannak dolgok, amiket a csapattársaid is megtaníthatnak. Ha a vezető nyitott a kísérletezgetésekre, a többiek nemcsak értékesnek érzik majd magukat, de abban is segítenek, hogy proaktívak legyenek.
Mindenkinek megvan a maga szerepe és feladatköre egy csapatban, de ez nem jelenti azt, hogy ha valami váratlan feladat felmerül, azt ne kellene megcsinálni. Néha nehéz mindent előre megtervezni.
Azért jó a kezdetektől fogva egy startupnál lenni, mert olyan feladatköröket is ki lehet próbálni, amelyeket másképp nem biztos. Az, hogy a lehető legtöbb pozícióban teszteled magad, nem csak jobb vezetővé tesz, de könnyebben tudsz majd megfelelő visszajelzést adni a munkatársaidnak.
Ha a vezető azt látja, hogy egy alkalmazott olyan hibát vét, ami nem fogja komolyan veszélyeztetni az üzletet, hagyni kell őt hibázni. Később természetesen jelezni kell neki a hibát, így sokkal többet fog tanulni belőle.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.