Két új partnerrel erősíti a tanácsadási szolgáltatását a Deloitte

2020. 04. 21., 18:15

Tovább bővíti a Kockázati és IFRS tanácsadási üzletágát a Deloitte: S. Nagy Krisztina és Ujvári Péter partnerként csatlakoznak a vállalathoz.

S. Nagy Krisztina a Deloitte londoni irodájából tért haza, ahol a UK Credit Risk Modelling csapatot vezette és szerzett átfogó nemzetközi tapasztalatot.

„A City-ben töltött évek során szerzett IRB és IFRS 9 tapasztalatokra építve segítem az ügyfeleinket, ebben a turbulens időszakban. Már most látható, hogy a járvány okozta gazdasági helyzetben a risk modelling, data, IT, reporting, policy és process területek kiemelten fontosak az ügyfelek számára, így ezekre fókuszálunk”mondta S. Nagy Krisztina.

Ujvári Péter korábban kereskedelmi és banki területen is tapasztalatot szerzett, az utóbbi években pedig IFRS szakértőként dolgozott Belgiumban.

„A járvány okozta helyzetből fakadóan rendhagyó a kezdés, de sikerrel vettük már az első időszak kihívásait is. A nemzetközi IFRS projektek vezetésében szerzett tapasztalatokra alapozva elsősorban a komplex IFRS standard bevezetések, IFRS pénzügyi reporting folyamatok és belső kontrollok kialakításához kapcsolódó szolgáltatások tartoznak majd hozzám”– mondta Ujvári Péter.

A két partner érkezésével mind az IFRS, mind a Risk & Regulatory terület jelentős fejlesztésen esik át a Deloitte-nál.

„Ez a bővülés nemcsak elősegíti a korábban meghatározott növekedési stratégia megvalósítását, hanem a mostani, világjárvány okozta helyzetben nemzetközi tapasztalaton alapuló hozzáadott értéket jelent az ügyfelek és a Deloitte számára is” – tette hozzá Fülöp András, a Deloitte elnök-vezérigazgatója.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025-04-01 15:20:00
Mintegy 16 ezer kilométer távvezeték, 200 nagyfeszültségű kapcsolóberendezés és 50 generátoregység is alkotja a német vasúttársaság villamosenergiarendszerét. Ezt a kiterjedt rendszert korszerűsíti most a vonatok, vasúti létesítmények és ingatlanok energiaellátásáért felelős vállalat, a Deutsche Bahn Energie. Az új irányítási rendszer várhatóan 2028-ban lép üzembe.
2025-04-01 12:05:00
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
2025-03-31 19:05:00
Egy friss, országos kutatás alapján napjainkban leginkább az infláció, a romló egészségügy és a hazai gazdasági, politikai helyzet miatt aggódnak a honfitársaink, míg a megfelelő biztonságérzethez főleg egészségre, biztos munkahelyre, valamint erős családi, párkapcsolati kötelékekre van szükségük.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS