A Tarom román állami légi társaság szerkezeti átalakításokat és reformokat helyezett kilátásba a vállalat versenyképességének növelése érdekében, miután a bukaresti kormánytól csaknem 37 millió euró segélykölcsönt kapott.
Az uniós végrehajtó szerv jóváhagyta a román kormány által a Taromnak január közepén megítélt 37 millió euró segélykölcsönt. E nélkül a vállalat nem tudta volna fedezni kiadásait és csődbe ment volna – írja a Krónika.
Az Európai Bizottság hozzájárult a segélykölcsön folyósításához, elfogadva, hogy a légi társaság olyan célpontok felé működtet járatokat, ahová csak a Taromnak indulnak repülőgépei, ezért közérdekű szolgáltatásai vannak.
A Tarom a szerkezeti átalakítás végrehajtásához újabb hitelt fog felvenni, de erről még nem közöltek részleteket. A cél az, hogy három éven belül a légi társaság korszerű és versenyképes vállalat legyen, amely elsősorban az ügyfelek igényeit szolgálja ki – olvasható a közleményben.
Tavaly a vállalatnak 1,38 milliárd lej árbevétel mellett 182,77 millió lej vesztesége volt. Az idénre 171,37 millió lej veszteségre számítanak 1,51 milliárd lej árbevétel mellett.
Nem tudja elviselni, ha kukából eszik valaki.
2023. február 1-én hajnalban megkezdték a Paksi Atomerőmű 1. blokkjához tartozó villamos berendezés szénkeféjének cseréjét.