Május elején Belgrádba látogat a Nemzetközi Valutaalap (IMF) küldöttsége, és két héten át folytat tárgyalásokat – jelentette be Siniša Mali pénzügyminiszter.
„2019 első negyedében 15,8 milliárd dinár volt a többletünk, holott 19 milliárdos hiányt terveztünk, tehát majdnem 35 milliárddal nagyobb a teljesítményünk a tervezettnél. Ez még nem jelenti automatikusan azt, hogy bér- és nyugdíjemelés lesz, de ha így folytatjuk, szeptemberben megvizsgálhatjuk az emelés lehetőségét” – nyilatkozta a szerb pénzügyminiszter.
Az IMF küldöttségével májusban elemzik a 2018. év eredményeit és mindazokat a tevékenységeket, melyeket együtt folytat a szerb kormány az IMF-fel – írja a Magyar Szó.
„Fontos, hogy az IMF és a Világbank közös jelentése olyan előrejelzést tartalmaz, mely szerint a szerbiai gazdaság növekedési rátája 2023 végéig 4 százalékos lesz, ami azt jelenti, hogy a társadalmi össztermékünk az időszak végére 21,1 százalékkal nagyobb lehet. Minden reformunk arra irányul, hogy minél rövidebb időn belül emelkedjen a szerbiai polgárok életszínvonala” – jelentette ki a miniszter.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.