Ilie Bolojan, Nagyvárad polgármestere újfent arra kéri a Bihar megyei közgyűlést, hogy a városnak is lehessen beleszólása a nemzetközi repülőtér üzemeltetésébe. A néhány éve felújított reptéren továbbra sem lesznek menetrend szerinti nemzetközi járatok.
Érdeklődés hiányára hivatkozva törölte a tavaszi indulással Nagyváradról meghirdetett barcelonai és milánói járatait a Tarom állami légitársaság, így a légikikötő továbbra is csak a nevében marad nemzetközi – írja a Krónika.
A néhány éve felújított repülőtéren hosszú ideig csak a Tarom üzemeltetett járatokat, és azokkal is csak Bukarestbe lehetett eljutni.
A térség lakói örömmel fogadták a Ryanair ír fapados légitársaságot, amely több külföldi járattal robbant be a piacra, ám hiába volt nagy az érdeklődés, 2018-ban bejelentette, kivonulnak a váradi piacról.
Az állami légitársaság tavalyi bejelentette a barcelonai és milánói járatot, ám a bejelentés szerint az intenzív reklámhadjárat ellenére sem sikerült ezeket nyereségessé tenni.
A nagyváradi és a Bihar megyei utazóközönség nagyon érzékeny az árakra, és akár 5-10 eurós árkülönbség esetén is inkább a debreceni vagy a kolozsvári repteret választja a váradi helyett.
Idén nyáron menetrend szerinti járatok csak belföldi célpontokra szállítják a váradiakat, ezek mellett pedig csak az Antalyába és Egyiptomba tartó charterjáratok fognak felszállni Nagyváradról.
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.