Egy sor pótlék és a közalkalmazottaknak biztosított juttatás lefaragására készül a román kormány, amely szerdán dönthet a megszorításokról.
A kiszivárgott hírek szerint Florin Cîțu román miniszterelnök a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetőségi ülésén értesítette párttársait a tervekről – írja a Krónika.
Idén nem biztosítanak üdülési csekkeket a közalkalmazottaknak, 2022-ben pedig a rendelkezésre álló költségvetési források függvényében döntenek a folytatásról. Az intézkedéssel 1,2 milliárd lejt spórolhatnak meg.
Emellett a közalkalmazottak bérpótlékainak felső határt szabnak, eltörlik a prefektúrák alkalmazottainak nyújtott veszélyeztetettségi pótlékokat, és csökkentik a bizonyos közalkalmazotti kategóriáknak nyújtott étkezési támogatást.
A kormány korlátozni kívánja az egyetemisták ingyenes utazásait is: várhatóan meg fogják szabni, hogy maximum hányszor élhetnek a kedvezménnyel.
Ez az olasz pezsgő képes versenyezni a champagne-nyal.
Az Európai Bizottság jóváhagyta a projekt kivitelezési és finanszírozási szerződését.