Egy gyergyószentmiklósi cég is belevágott a a négynapos munkahét tesztelésébe. A Krónikának nyilatkozó közgazdász szerint ha hatékonyabban tudnánk beosztani a munkát, ennek semmilyen negatív gazdasági következménye nem lenne.
Bár a négynapos munkahét ötlete nem új keletű, elterjedése mindenképp a koronavírus-világjárványhoz köthető. Ma már számos multinacionális cég alkalmazza a rövidített munkahét intézményét úgy, hogy a kevesebb munkanap nem jár fizetéscsökkentéssel – írja a Krónika.
A gyergyószentmiklósi székhelyű Tig-Rad System építőipari vállalat múlt hétfőtől bevezette a négynapos munkahetet. A cég alkalmazottai március 15-én úgy kezdhették el a munkát, hogy tudták, a szokott 8 helyett 10 órát kell dolgozniuk, de cserébe kapnak egy fizetett szabadnapot, azaz mostantól késő őszig minden hétvégéjük háromnapos lesz.
Az elmúlt időszakban tárgyalásokat folytattak a cég munkaközösségének képviselőivel, és a változtatási javaslatot a dolgozók nagy többsége örömmel fogadta, így meg is született erről a megállapodás.
„Azt tapasztaljuk, hogy a legtöbb embernek sok feladata, dolga van, amit munkaidőn kívül kell elvégeznie, megoldania. Vannak, akik gazdálkodnak, vagy szabadidejükben munkát vállalnak, kalákába mennek. Ezt eddig szombatonként és vasárnaponként végezték, most, hogy ez áttevődhet péntekre és szombatra, elérhető az, hogy a vasárnap tényleg pihenőnap legyen” – ismertette a változtatás alapgondolatát Bajkó Tibor, a Tig-Rad System vezetője.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.