Ismét igényelhetik a kasszatámogatást Szerbiában

2022. 03. 15., 14:26

Újabb lehetőséget kínál a szerb kormány azoknak, akik kötelesek áttérni az új számlázási modellre, de eddig még nem kérték az állami támogatást az új pénztárgépek beszerzéséhez.

Siniša Mali pénzügyminiszter bejelentette, hogy március 15-től április 5-éig tart az újabb jelentkezési forduló – írja a Magyar Szó. Akárcsak korábban, ezúttal is az interneten, az Adóigazgatóság portálján igényelhetik a pénzbeli segítséget.

A kormány rendelete értelmében a pénztárgépek beszerzését eladóhelyenként és kasszánként 100-100 euróval támogatja az állam, azok számára pedig, akik az áfarendszeren kívül dolgoznak, az összeget még 20 százalékkal megemelik.

A kasszatámogatás igénylése előtt a vállalatok kötelesek bejelenteni eladóhelyeiket, üzlethelyiségeiket, amelyekben pénztárgépre van szükségük a munka végzéséhez. Az első jelentkezési forduló október közepétől január végéig tartott, ebben az időszakban 124 ezren jelentkeztek, a pénzt már majdnem mindenki megkapta.

„Arra kérem a pénztárgéphasználatra kötelezetteket, hogy mielőbb térjenek át az új kasszák használatára. Vannak, akik már jó ideje megvették az új gépeket, de egyelőre nem üzemelték be azokat, várják az áprilist. Ebből gond lesz, mert a gyártóknak nem marad elég idejük arra, hogy mindenkinél felszereljék a gépeket” – figyelmeztetett a pénzügyminiszter.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS