A szlovák munkaügyi központ decemberi felmérésének eredménye szerint több külföldi dolgozik Szlovákiában, mint tavaly. Tavalyi év végéig 78 298 külföldi dolgozott az országban, 9182-vel többen, mint az előző év azonos időszakában.
Összesen 32 114 uniós állampolgár, és több mint 46 ezer harmadik országbeli munkavállaló dolgozik hivatalos engedéllyel Szlovákiában – írja az Új Szó.
„A számokat tekintve nincsenek nagy változások. A szerb állampolgárok száma csökken a szlovákiai munkaerőpiacon, ami várható volt, az ukránoké pedig gyorsan növekszik” - mondta az ezen a héten tartott sajtótájékoztatón Jan Richter munkaügyi miniszter (Smer).
December végén 13 335 szerb állampolgár dolgozott Szlovákiában, év közben még 13 561-en voltak. 22 932 ukrán állampolgár talált munkát Szlovákiában, a tavalyi, december végi adatok szerint a számuk 11 842 volt. Vietnamból 1210 ember jött Szlovákiába dolgozni.
Az Európai Unió országaiból főleg románok, csehek, magyarok, lengyelek, bolgárok, olaszok és horvátok jönnek Szlovákiába dolgozni. Ezekből az országokból több mint 1000 munkavállaló dolgozik Szlovákiában. Liechtenstein kivételével Európa minden országából vannak alkalmazottak.
Nukleáris hatósági találkozót tartottak Csehországban, amelynek fókuszban az új atomerőművi blokkok, a kis moduláris reaktorok, valamint a hosszú távú üzemeltetés volt.