Székelyföld számára a digitális technológia az a lehetőség, amely révén a hazai, de akár a nemzetközi piacon is versenyképes régióvá nőheti ki magát.
A Digitális Székelyföld Konferencia két főszervezőjét kérdezte a Krónika a péntektől vasárnapig Marosvásárhelyen zajló rendezvénysorozattal kapcsolatban.
Bihari Béla, az IT Plus Cluster elnöke, a Digitális Székelyföld Konferencia főszervezője: „Fontos, hogy a konferencián lehetőség nyíljék minél több szakemberrel, kutatóval vállalkozóval kapcsolatba lépni, mert ez is hozzájárul egy digitális közösség összekovácsolódásához. A hétköznapi hajtásban sokszor nem is tudunk egymásról vagy épp egymás vállalkozásainak digitális szolgáltatásairól. Itt lehetőség nyílik vállalkozóknak szakmabeliekkel találkozni.”
Rácz Attila, az IT Plus Cluster alelnöke: „Székelyföldnek is csatlakoznia kell a digitalizálódó régiók körébe. Erdélyben Kolozsvár az egyértelmű zászlóvivő, Európában viszont látunk olyan országokat, mint például Észtország, amelyik gazdasági nagyhatalmakat előz meg. Ezt szeretnénk Székelyföldön is elérni, erre hívjuk meg a székelyföldi lakosokat. Úgy véljük, a digitális világban okosan és gazdaságosan kell összefonódjanak a tradicionális székelyföldi értékek a naprakész innovatív technológiákkal, ezek egymást szolgálják és erősítik.”
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.