A teljes PAN-PEK az Enterprise Investors tulajdonába kerül

2020. 10. 19., 12:15

Az Enterprise Investors (EI) által kezelt Polish Enterprise Fund VII magántőkealap megállapodást írt alá a PAN-PEK piacvezető horvát pékárukészítő és -kiskereskedelmi társaság fennmaradó 35 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról.

Az EI megállapodott Ivan Paraćcsal, a PAN-PEK alapítójával, tulajdonrésze megvásárlásáról. A PEF VII eredetileg 2018 májusában vásárolta meg a társaság 65 százalékos tulajdonrészét. Az új ügylet végrehajtását követően a PEF VII lesz a PAN-PEK 100 százalékos tulajdonosa. A tranzakció értékét nem hozták nyilvánosságra, lebonyolításához meg kell szerezni a versenyhivatal engedélyét.

Az 1992-ben alapított PAN-PEK a fagyasztott pékáruk egyik legnagyobb gyártója az Adria-régióban. Horvátország modern élelmiszer-kiskereskedelmi cégeit látja el termékeivel. Emellett 65 pékségből álló saját üzlethálózatot is fenntart, elsősorban Zágrábban és környékén, de jelenléte egyre bővül más városokban, nagyobb településeken és az Adriai-tenger partján is.

Kiskereskedelmi üzleteken keresztül és saját hálózatában kenyérféléket, bagetteket, valamint szendvicseket árusít. Az elmúlt két évben folyamatosan fejlesztette kínálatát, hogy a legjobb termékekkel tudja ellátni vásárlóit. Központi termelőegysége Zágrábban működik, egy másik, kisebb üzeme pedig a kelet-horvátországi Dakovóban.

„Szeretnénk köszönetet mondani Ivan Paraćnak az elmúlt két évben folytatott partneri együttműködésért. Irányítása alatt a PAN-PEK folyamatosan bővítette vásárlói körét és kiskereskedelmi láncát, aminek köszönhetően 2019-ben rekordszintű, 36 millió eurós árbevételt ért el. Munkáját folytatva, a jelenlegi vezérigazgató, Király János vezetésével tovább fogjuk erősíteni a PAN-PEK vezető pozícióját az Adria-régióban” –  nyilatkozta Michał Kędzia, az Enterprise Investors befektetésért felelős partnere.

Az Enterprise Investors Kelet-Közép-Európa legnagyobb magántőke-társaságainak egyike. Az 1990 óta aktív cég kilenc alapot indított útjára, összesen 2,5 milliárd euró feletti tőkével. Ezek az alapok 2 milliárd eurót fektettek különféle iparágak 144 vállalatába. Az Enterprise Investors eddig 134 cégből szállt ki, összesen 4,1 milliárd euró bruttó bevétellel.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 10. 04., 09:04
Az előző hónaphoz viszonyítva 0,5 százalékkal csökkent, az egy évvel korábbitól – a munkanapok számát figyelembe véve – 4,1 százalékkal maradt el az ipari termelés volumene 2024. augusztusban. Az ipari termelés az év első nyolc hónapjában 3,8 százalékkal volt kisebb, mint 2023 azonos időszakában.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.
A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS