2800 eurót kell megtakarítani 70 euró állami támogatáshoz Szlovákiában

2020. 08. 07., 11:30

A szlovák pénzügyminisztérium a járvány okozta gazdasági nehézségek ellenére sem faragja le a lakás-takarékpénztárak ügyfeleinek folyósított állami támogatást.

Jövőre nem változik a lakás-takarékpénztárak ügyfeleinek nyújtott állami prémium összege Szlovákiában. Legalábbis ezt tervezi a pénzügyminisztérium, amely az ezzel kapcsolatos javaslatát már tárcaközi egyeztetésre bocsátotta – írja az Új Szó.

Eduard Heger pénzügyminiszter szerint az állami prémium az ideihez hasonlóan 2021-ben is az egész évi betétek 2,5 százaléka, legfeljebb 70 euró lesz. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy ha a lakás-takarékpénztárba 2021-ben például 1000 eurót utalnak át, az államtól legfeljebb 25 eurót kaphatnak. Ahhoz, hogy valaki megszerezhesse a maximális 70 eurót, évente legalább 2800 eurót kell összespórolnia.

Az állam vonzóbbá szeretné tenni az Állami Lakásfejlesztési Alap által nyújtott alacsony kamatozású kölcsönöket is. A közlekedési és építésügyi tárca elkészítette és tárcaközi egyeztetésre bocsátotta az alap működéséről szóló jogszabály módosítástervezetét. Az alap a jelenleg érvényes szabályok szerint akár a beszerzési ár 100 százalékára is folyósíthat hitelt, miközben a futamidő elérheti a 40 évet.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a magyarok európai összehasonlításban is tudatosan kötnek lakásbiztosítást, akadnak fontos apróságok a szerződésekben, amelyeket kifelejtenek. A kisebb, de baj esetén drága hibákra a hazai árvizek során keletkezett károk még jobban ráirányították a figyelmet. Árvízre továbbra sem, vagy csak szigorú kikötések mentén lehet biztosítást találni, viszont más természeti katasztrófák kapcsán nagyot menthet egy jó szerződés – hívta fel a figyelmet a PBA Insura Zrt. vezérigazgatója. Dr. Kozma Gábor ebben az epizódban tisztázza a természeti katasztrófákból eredő károk közötti fontos különbségeket és elmondja, mit nem kellene kifelejteni a szerződésekből, hogy nagyobb biztonságban tudjuk ingó és ingatlan vagyonunkat.
Bár a neobankok és a nemzetközi trendek azt erősítik, hogy a mikro-, kis- és középvállalkozások vezetői ne pénzügyi operatív teendőkbe öljék a drága idejüket ahelyett, amihez igazán értenek, az ehhez szükség digitális megoldások hazánkban még nem vagy csak ritkán hozzáférhetőek. Lemák Gábor, a FinTechShow-t szervező FinTech Group társalapítója ezért tartja fontosnak, hogy a rendezvényükön megvizsgálhatják: ki, hogyan és mit tehet azért, hogy a mikrovállalkozások és kkv-k pénzügyei sokkal egyszerűbben intézhetőek legyenek. Rá is mutatott néhány olyan digitális gyakorlatra, ami kellően jövőbe mutató ahhoz, hogy a hazai vállalkozások is alkalmazzák végre.
A vendéglátóipari vezetők részéről a feladatok delegálásának hiánya az egyik legsúlyosabb probléma, ami miatt nehezen áll talpra az ágazat a COVID utáni években. Továbbra is érezteti hatását, hogy a pandémia szétverte a jól kialakult szakmai közösségeket, a vendéglátósok már nem vagy alig járnak össze eszmecserére és a tudás átadására, amiből pedig kölcsönösen, mindenki profitálhatna. Persze erre a helyzetre is van megoldás: hozzá kell látni a céges mikroközösségek, aztán a nagyobb együttműködések felépítéséhez – osztotta meg a BizniszPlusz csatornával Gréczi Szilárd, a Skill Trade operatív és projektmenedzsere.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS