A június 12-15. között megrendezett esemény kiemelt célja az ipar népszerűsítése, fókuszban az innovációval és a hagyományokkal.
A szervezők célja, hogy professzionális keretet biztosítsanak, valamint lehetőséget adjanak a kiállítók egymás közötti, illetve a kiállítók és a közönség közötti kapcsolattartásra, szocializálódásra. „Mindig öröm számunkra, hogy támogathatjuk a különböző szakmák képviselőit, a helyi gyártókat, akik hozzáadott értéket hoznak a szatmári közösségbe és társadalomba” – mondta Bura Maksay István Péter főszervező, aki úgy látja, a szakmai kapcsolatok kiépítése a megyei, sőt, még azon túli szinten mindig kiemelt fontosságú, különösen akkor, amikor a helyi vállalkozások kölcsönös támogatásáról van szó. „Célunk az hogy regionális kiállítási központ legyünk itt Szatmárnémetiben a szomszédos és határon túli megyéknek. Szatmár megye fontos pont Románia térképén. Idén is új karrier lehetőségeket kínálnak a kiállítók, népszerűsítve az elérhető munkaköröket és megkönnyítve a közvetlen toborzást” – tette hozzá.
Az Expo Industry Szatmár keretein belül rendezik meg az Auto & Moto Expot is, amely új autó modellekkel, a legújabb technológiákkal várja a rajongókat. Az expo fő célja az iparági újdonságok, új szolgáltatások és termékek bemutatása, a közönség elégedettségének és érdeklődésének mérése, új kereskedelmi szerződések megkötésének elősegítése, valamint a kiállítók és a közönség közötti közvetlen interakciók megteremtése.
Az idei Auto & Moto Expon városi és terepjáró autókkal, hibrid és elektromos járművekkel, könnyű és nehéz haszongépjárművekkel, motorkerékpárokkal és robogókkal, valamint lízingcégekkel, biztosítókkal, banki intézményekkel találkozhatnak az érdeklődők.
A magyar gazdaság ismét egy stratégiai ágazatban, az orvostechnikai és gyógyszeripari szektort érintő fejlesztésekkel erősödik – szögezte le Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója, a SCHOTT Hungary Kft. tisztatérrel felszerelt gyártócsarnokának alapkőletételén, Lukácsházán. A gyógyszeripari üveg csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó vállalat egy időben három új beruházást indított el összesen közel 100 milliárd forint értékben.
A tagállamok atomenergiával kapcsolatos terveinek megvalósításához jelentős, 2050-ig mintegy 241 milliárd euró összegű beruházásra lesz szükség, amiből részben a meglévő reaktorok élettartamát hosszabbíthatják meg, részben pedig új nagyméretű reaktorokat építhetnek – állapította meg az Európai Bizottság.