Országos Bérügyviteli Bajnokság: 2 millió forint az összdíjazás, a győztes a NAV üdülőjében pihenhet

2021. 04. 04., 12:30

„Tegye próbára tudását, jusson fel a szakma csúcsára, legyen Ön a Bérügyvitel Bajnoka 2021-ben!” Jelentkezési határidő: április 13.

Kilencedik alkalommal rendezi meg a NEXON a bérügyviteli szakma legnagyobb versenyét a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE), a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szakmai támogatásával.

Jelentkezzen Ön is, erre a linkre kattintva – vagy továbbítsa felhívásunkat bérügyintéző kollégáinak!

  • 2 millió forint összdíjazás
  • Egyszerű és rugalmas részvétel
  • Presztízst jelentő megmérettetés
  • Szakmai fejlődés és elismerés

A bérügyviteli szakma elismertségének és presztízsének növelésén túl a bajnokság célja az aktuális jogszabályokra épülő feladatok megoldásával a versenyzők tudásának naprakészen tartása. Ebben a tudásversenyben azonban a szakemberek nem csak saját ismereteiket frissíthetik és gazdagíthatják, hanem az OBB alkalmat teremt a megmérettetésre, egy nyilvános teljesítményértékelésre is.

A NEXON bruttó 2 millió forintot fordít a legtöbb pontszámot elérő tíz versenyző díjazására:

  • az első helyezett bruttó 600 ezer forintot,
  • a második bruttó 400 ezer forintot,
  • a harmadik helyezett bruttó 300 ezer forintot vihet haza.
  • A bajnokság további hét helyezettje 100–100 ezer forintos díjazásban részesül.

Egyszerű és rugalmas versenyzés

  • interneten keresztül bárhonnan elérhető, on-line kitölthető fordulók (4 db)
  • minden forduló megoldására egy hónap áll rendelkezésre
  • a legtöbb pontot elérő 50 versenyző között – remélhetőleg jelenléti formában, a BGE-n megszervezett – 5. fordulóban dől el a végső eredmény 

Újdonság: online Bérügyviteli Klub!

Az OBB minden fordulója után – a feladatkészítő szakértők bevonásával – térítésmentes, online konzultációt szerveznek. Az erre jelentkező, érdeklődő versenyzőknek, akik a feladatok megoldásába érdemben bekapcsolódtak, szakértőink bemutatják a versenyfeladatok aktualitását, logikáját és megoldását, továbbá a résztvevőkkel közösen áttekintik az esetlegesen vitára okot adó kérdéseket.

  • Jelentkezési határidő: 2021. április 13.
  • Bővebben a bajnokságról: obb.hu

Különdíjak és felajánló szervezetek

  • Az 1. helyezett kapja a Nemzeti Adó- és Vámhivatal különdíját, amely két főre szóló 3 nap/2 éjszakás üdülést biztosít a NAV hévízi Gyógyházában, teljes ellátással.
  • Perfekt Gazdasági Tanácsadó, Oktató és Kiadó Zrt. egy szakmai rendezvényre való térítésmentes részvételre jogosító kuponnal, valamint aktuális számviteli/pénzügyi témájú szakkönyvvel jutalmazza a 4. helyezést elérő versenyzőt.
  • Budapesti Gazdasági Egyetem OKLEVÉLLEL, könyvvásárlási és kultúrautalvánnyal jutalmazza az OBB 5. helyezettjét.
  • HVG 1 éves Adózóna előfizetést nyújt a verseny 6–8. helyezettjeinek, amelynek értéke 33.000 Ft/előfizetés.
  • NEXON Akadémia pedig a 9. és 10. helyezetteket karolja fel, és hívja meg az érintetteket az Akadémia által szervezett TB Ankét egy eseményére, ingyenes formában.

„Szeretek folyamatosan fejlődni, tanulni, amit kisgyermek mellett sokszor nehéz kivitelezni. Az OBB havonta összeállított feladatsorainak megoldása – a hibás válaszokkal együtt – segít a megváltozott jogszabályok elsajátításában.” (Papp Andrea, 2020 Bérügyviteli Bajnoka)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 03. 05., 13:10
Cégcsoportunk már 35 éve van a HR piacon, ahol sokoldalú szolgáltatóként igyekszünk helytállni. Szeretném, ha legalább még ennyi ideig sikeresen tudna működni a cég – mondta az Üzletem.hu-nak Ifj. Vida Péter, a Viapan Group Managing Directora.
2024-03-28 16:10:00
A NAV a digitális megoldásaival szinte azonnal lát mindent, és szinte azonnal közbe is tud avatkozni. Az adóhatóság beavatkozásának két iránya van: vasszigorral fellépni a tudatos adókijátszók ellen, illetőleg támogatni a nem szándékosan tévesztő, alapvetően jogkövető adózókat.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A digitális technológiák kapcsán jelenleg két uniós rendelet is fontos: az egyik a digitális szolgáltatásokról, a másik a mesterséges intelligencia felhasználásának korlátozásáról szól. Sokáig azt hittük, az óriási tech vállalatok túl nagyra nőttek ahhoz, hogy meg lehessen regulázni a működésüket, Európában azonban – úgy tűnik – mégis sikerül rendeleti keretek közé szorítani, hogy mit tehet vagy épp' nem tehet meg a Facebook, a Snapchat, a TikTok és például a Google kereső. Dr. Baracsi Katalin internetjogász ebben az epizódban átfogó képed ad mind a digitális piacokat, mind pedig a mesterséges intelligencia felhasználását szabályozó uniós rendeletről.
2024. 03. 04., 13:25
epizód: 2024 / 5   |   hossz: 25:08
A home office elterjedésével és a munkához való viszonyunk változásával átalakult a hozzáállásunk az öltözködéshez, pedig a „business look” törvényei állandók, ahogy a kapcsolatépítésben betöltött szerepe is. Frank Patrícia stylist, stílus- és színtanácsadó szerint bár a formális öltözködés megőrizte a jelentőségét jó néhány – például pénzügyi és jogi – területen, a kreatívabb üzletágakban mostanra inkább egyfajta laza elegancia érvényesül. Ebben az esetben sem mindegy viszont, hogy milyen hatást váltunk ki a potenciális partnerünkből vagy munkáltatónkból a kritikusan fontos első hét másodpercben. Nagy üzletek és karrierek torpanhatnak meg, egyébként jól betartható, csak éppen nem túl közismert megjelenési szabályok figyelmen kívül hagyása miatt. Te ne kövesd el ugyanezt a hibát – Frank Patrícia itt segít!
A globális kutatás eredményeinek év eleji kihirdetése után a PwC nemrég bemutatta a hazai Vezérigazgatói Felmérés adatait is. A számok alapján a magyar cégvezetők optimistábbak a gazdasági kilátásokat illetően, mint külföldi kollégáik, ám árnyalja a képet, hogy saját cégük árbevételére már nem feltétlenül jósolnak növekedést 2024-re. Az olyan kitettségek kapcsán, mint az infláció, a szakképzett munkaerő hiánya vagy akár a klímaváltozás, szintén derűlátóbbnak tűnnek a hazai cégvezetők, igaz, vannak aggodalmak, de izgalmas jóslatok is, például az új technológiai vívmányok bevezetése kapcsán, amelyek mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Nem is tesszük: a BizniszPluszban a PwC Hungary szakértőjével, Mezei Szabolccsal elemezzük a legtanulságosabb számokat.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS