Meglepetésekkel érkezik a fiatalok egyik kedvenc vállalkozói vetélkedője

2020. 10. 07., 17:30

Épphogy véget ért a 2020-as évad újdonságokkal teli döntője, októbertől ismét elindul a regisztrációs időszak az AIPA Nonprofit Közhasznú Kft. által szervezett 5letből jövő! játékos vállalkozói vetélkedőre, amely a most következő, ötödik szériára is tartogat meglepetéseket.

Digitális válaszok a modern kori kihívásokra

A globális műanyagszennyezés problémájára, a lokális közösségépítés hiányaira és a nyelvtanulási nehézségek kiküszöbölésére is választ találtak az 5letből jövő! játékos vállalkozói vetélkedő 2020-as döntősei, akik között idén már határon túli résztvevő is voltAz AIPA Nonprofit Közhasznú Kft. által megrendezett országos verseny során kiderült, hogy a fiatalok számára kiemelten fontos a környezet- és egészségtudatos, multikulturális, ugyanakkor helyi értékeket feltáró és megőrző életmód kialakítása és fenntartása, amelynek megvalósításához elsősorban egyedi és kreatív digitális platformokat, applikációkat hívtak életre.

Az 5letből jövő! játékos vállalkozói vetélkedő célja pedig az, hogy az ötletük iránt elkötelezett csapatokat végigvezesse egy saját vállalkozás megalapításának folyamatán, hogy a gyakorlatban is használható tudással, tapasztalattal felvértezve az iskolapadból kilépve sikeres vállalkozóvá vagy értékes munkaerővé válhassanak.

Fergeteges online show

A 2020-as verseny során nemcsak a játékosok, hanem a szervezők is kihívás elé kerültek, ugyanis a koronavírus járvány miatt hozott korlátozások áthúzták a verseny döntőjére kialakított forgatókönyvet. A megszokott nagyszámú élő közönség előtt zajló prezentációk helyett tehát a korábbi fordulót legeredményesebben teljesítő öt csapat idén egy fergeteges online show keretein belül mutathatta be céges ötletét a vállalkozókból, gazdasági, marketing és kreatív szakemberekből álló szakmai zsűri előtt. Ez az ötlet annyira bevált, hogy a verseny döntői ezentúl minden alkalommal nyomon követhetőek lesznek online is.

Hisznek az ötletükben

Az 1+1 millió forintos fődíjat végül a budapesti Trois Cent Soixante Croissant érdemelte ki, akik egy olyan nyelvtanulást segítő applikációt álmodtak meg, ahol a Nativersity alkalmazáson keresztül a kiválasztott nyelven olyan emberekkel lehet beszélgetni, akiknek ez az anyanyelvük. Az idei győztesek egy személyes interjú keretein belül elmondták, hogy komoly potenciált látnak az ötletükben és megfelelő forrás megléte esetén szívesen belevágnának a virtuálisan megálmodott vállalkozásuk létrehozásába, hasonlóan a tavalyi nyertesekhez, akik az AIPA Kft. mentorálása mellett létre is hozták és működtetik a Diákorep elnevezésű korrepetáló szolgáltatásukat. A vállalkozó kedvű fiatalok tehát a versenyre épülő mentorprogramban is részt vehetnek, ahol - kilépve a játék keretein túlra - tényleges start-up-ot fejleszthetnek ötletükből.

Nincs pihenés, hamarosan indul a jelentkezés a következő évadra, amely egyben az 5letből jövő! verseny ötödik szériája lesz. A szervezők ehhez méltóan igazi meglepetésekkel és újításokkal készülnek.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-09 20:46:54
Elkészült a magyar fejlesztésű, kézzel készült borospohár, amely teljesen új, kifinomult arcát mutatja meg a világ egyik legjobb édes borának, az aszúnak. Megérkezett az ASZÚGLASS!

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

Elkészült a magyar fejlesztésű, kézzel készült borospohár, amely teljesen új, kifinomult arcát mutatja meg a világ egyik legjobb édes borának, az aszúnak. Megérkezett az ASZÚGLASS!

  Rovathírek: ATOMBUSINESS