Jövő januárban rendezik meg az Educatio szakkiállítást Budapesten

2021. 12. 06., 19:41

Január elején rendezik meg a 22. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást hibrid módon, Budapesten és online – közölte a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) hétfőn az MTI-vel.

A 2022. január 13-15-ei kiállításon a megfelelő járványügyi intézkedések betartásával a felvételizők ismét személyesen kaphatnak választ a továbbtanulással kapcsolatos kérdéseikre, de emellett a rendezvény a múlt évhez hasonlóan online felületeken is elérhető lesz.

Tavaly sok állami felsőoktatási intézmény előtt nyíltak meg új távlatok a modellváltással - emlékeztettek, kiemelve: a 2022-es Educatio kiállítás az első teljes körű megjelenési lehetőség ezen egyetemeknek, hogy megmutathassák, milyen új lehetőségeket kínálnak az érdeklődőknek.

A szakkiállításon egy helyen, egy időben szerezhetők meg a továbbtanulással és karrierlehetőségekkel kapcsolatos információk, a felvételizők pedig a felsőoktatási intézmények hallgatóitól kaphatnak válaszokat az egyes szakokról, ösztöndíjakról, a kollégiumi elhelyezésről, az intézményekben szervezett szabadidős tevékenységekről és magáról az egyetemi életről – idézték Budai Marcellt, a HÖOK kommunikációs vezetőjét.

A rendezvény idén zászlajára tűzte az innovációt, amely a digitális rendezvényeszközökön túl a felsőoktatás színterén is megjelenik.

A magyar és külföldi felsőoktatási intézményeket, mesterképzéseket és PhD-programokat, szakképző intézményeket, szakmai gyakornokprogramokat, nyelviskolákat, valamint egyes cégek munka- és karrierlehetőségeit felvonultató kiállítás előnye, hogy olyan lehetőségekkel is találkozhatnak a résztvevők, amelyekről nem is tudtak – írta a HÖOK, amely szerint emiatt azoknak is érdemes kilátogatniuk, akik már tudják, hova szeretnének jelentkezni.

A rendezvényt az Innovációs és Technológiai Minisztérium, az Oktatási Hivatal, a HÖOK, valamint a Digitális Jólét Nonprofit Kft. szervezésében tartják meg a Hungexpón. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS