Harmincezer látogatót várnak a debreceni Farmer Expóra

2022. 08. 04., 20:47

Harmincezer látogatót várnak az idei Farmer Expóra, amelyet augusztus 17-20. között rendeznek meg a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán – jelentették be a szervezők sajtótájékoztatón csütörtökön a cívisvárosban.

A 31. expón és a részeként megrendezésre kerülő zöldség-gyümölcs és kertészeti szakkiállításon 17 ezer négyzetméteren 330 kiállító mutatkozik be, ami enyhe növekedés tavalyhoz képest – mondta Vaszkó László vásárigazgató, a szervező V-Trade Kiállítások Kft. ügyvezetője.

A kiállítás minden évben tükrözi az agrárium helyzetét, amelyben legfontosabb a kiszámíthatóság. Ezúttal azonban a háború, az évszázados aszály és a piaci kiszámíthatatlanság nyomja rá a bélyegét.

Jól mutatják ezt a Farmer Expó keretében rendezendő konferenciák, ahol olyan kérdések kerülnek terítékre, mint lehet-e jövője a mezőgazdasági termelésnek a Kárpát-medencében, van-e, lesz-e elég víz ehhez, hogyan befolyásolja a vízhiány a szántóföldi növény- és zöldségtermesztést, avagy elmondható-e, hogy válságban van a magyar állattenyésztés.

Az állatfajok közül idén a juhot övezi kiemelt figyelem a Farmer-Expón: a szakszövetség magyar juh napot rendez, amelynek során fajtaismertetővel egybekötött juh tenyészállat-bemutatóra várnak minden érdeklődőt, hogy a juh mellett nyúl-, kecske-, ló-, baromfi- és szarvasmarha-bemutatókat is szerveznek.

A mintegy 200 bemutatásra kerülő ló között most első alkalommal hús- és hidegvérű lovak is lesznek. Az expóra az összes állami ménes elküldi az ötösfogatát is.

Mint általában, a vásárterület legnagyobb részét ezúttal is a mezőgazdasági gépek foglalják majd el.

Kissné Gyarmati Ágnes, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) hajdú-bihari igazgatója hozzátette: a Farmer Expo keretében tartják a megyei kenyérünnepet, felszentelik az újkenyeret és tájékoztatókat tartanak a NAK támogatási rendszeréről. (MTI)

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  NÉPSZERŰ HÍREK

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS