Decemberi káoszra számítanak a rendezvényszervezők

2021. 09. 12., 12:00

A karácsonyi időszak eddig is izgalmas volt céges rendezvények szempontjából, ám ez az esztendő nem a szokásos szerint alakul. A bizonytalanság érezhető, ám ha a tuti helyeket akarjuk becserkészni, akkor nem szabad késlekedni. A rendezvényszervezők gyorsan a nyakukba szakadó káoszra számítanak az év utolsó hónapjára.

A rendezvényhelyszínek december elejére rendszerint megtelnek partizó, ünneplő kollektívákkal, legalábbis eddig ez volt a jellemző. Aki későn kezdte el keresni a végső befutót, sokszor hoppon maradt, hiszen a legfelkapottabb helyek már rég elkeltek, leginkább már nyáron pecsét és aláírás került a szerződésekre.

A szakma attól nem tart, hogy elmaradnak az idei karácsonyi események, hiszen a kollektíváknak nagy szükségük van az összetartó közös programokra, különösen az eltelt másfél év fényében. A cégek is tisztában vannak ezzel és a lekérések, érdeklődések mennyiségét tekintve ez érezhető is.

A megvalósulás lehet érdekes, hiszen a negyedik hullám miatti bizonytalanság egyelőre visszafogja, de mindenképpen lassítja a döntések megszületését, annak ellenére is, hogy a kormányzati kommunikáció igyekszik az oltásra helyezni a hangsúlyt és nem a lezárásokra.

A rendezvényszervező és particégek még kivárnak és egyelőre türelmesek, de ha a vírushelyzet engedi, akkor várhatóan egyben szakad a nyakukra a megrendelések és munkák tömege, ami azért is lesz izgalmas, mert a pandémia alatt ebben a szakmában is magas volt a pályaelhagyók száma, így nincs elég ember – mondta az Eventrend Hotels marketing és értékesítési igazgatója.

Pázmándy Szilvia hozzátette: ebben az esetben arra kell számítani, hogy a szegmensben erős áremelkedés jelentkezik, amelyet a kereslet generál, és amely a piac egy természetes válasza a végbemenő folyamatokra. A nyári időszakban is nagy tervezéssel és emberi erőforrások ide-oda csoportosítgatásával lehetett a rendezvényeket megtartani, és a cél a legtöbb cégnél az, hogy ne csak túl legyenek egy munkán, hanem lehetőleg sikeresen és jó érzéssel teljesítsék a megrendeléseket. 

A pandémia nyomására a szerződésekben megjelentek a biztosítékok, amelyek szinte száz százalékig garantálják azt, hogy a megrendelő vis major esetén nem esik el a pénzétől, vagy visszafizetés formájában rendeződik az ügy, vagy időpontcsúsztatással meg tudja tartani a rendezvényét és még egy sor más olyan változóval számolnak, amely mindkét fél számára garantálja a biztonságot.

Épp ezért lenne értelme a foglalásokat már most elindítani és nem kivárni. Ezzel nem csak az igényeknek megfelelő helyszínt lehet elcsípni, de időben lehet gondoskodni a lehető legapróbb biztosítékról is, nem utolsó sorban minden megrendelő a saját helyzetét teszi könnyebbé, ha nem egyben borul rá minden elképzelés és igény a rendezvényesekre.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023. 03. 20., 16:40
Nem jellemezte magas cégfluktuáció a faipari szektort 2022-ben, alapvetően stagnált az itt működő cégek száma. Az egyéni vállalkozók köre tavaly közel 100 fővel tovább csökkent. A jövő rövidtávon várhatóan nem hoz jelentős kiugrást, 2023-ban csökkenő cégszámmal érdemes számolni – írja elemzésében az Opten.
2023. 03. 14., 13:43
Tíz év alatt sikerült egy marginális szereplőnek számító magyar kisvállalatból Magyarország elsőszámú fejvadász cégét felépíteni – mondta az Üzletemnek dr. Molontay Patrik, a HumanField Vezető- és Specialistakiválasztó Kft. ügyvezető igazgatója és Executive-üzletágvezetője.
2023-03-21 12:13:16
Februárban a DataHouse előzetes adatai szerint 64 900 személygépkocsi cserélt gazdát, ami ugyan 4 százalékkal alatta marad a januári 67 700-as mennyiségnek, ám ha a naptárhatással korrigálunk, ez az érték mintegy 70 ezres átlagos havi darabszámnak felel meg.
2023-03-21 09:13:00
Egy régi klasszikus álom a legkorszerűbb és lehető legfenntarthatóbb megoldásokkal születik újjá: ez az Airlander 10, amelynek gyártása ismét lendületet kapott és egyenként akár 10 tonna árut, vagy 100 utast lesz képes szállítani.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Miért és hogyan érdemes különbséget tenni vállalkozás és női vállalkozás között? Hogyan segítheti ez a szekció a VOSZ-on belül a hazai társas vállalkozások női vezetőit és dolgozóit? Mi az, amit egy női vállalkozás csípőből tud, de a cégeknek – még a nagyobbaknak is – még mindig tanulni kell? A szövetség legújabb szervezetét, a Női Vállalkozói Szekciót az elnök, Lakatosné Lukács Zsuzsanna mutatja be.
Mire számíthatnak a hazai vendéglátók és a szálláshely-szolgáltatók 2023-ban? Melyek az ágazat legfőbb problémái és kiugrási lehetőségei, mely régiók reménykedhetnek leginkább jó eredményekben? Hogyan támogatja a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége az ágazat szereplőit? A kérdésekre Duska Sándor, az Idegenforgalmi, Szálláshely-szolgáltatók és Vendéglátó-ipari szekció elnöke válaszol.
2022. 11. 29., 23:30
epizód: 2022 / 12   |   hossz: 24:09
Étvágygerjesztő sikertörténetet tálalunk fel a vendéglátóiparból. Az encsi Anyukám mondta titkát elsősorban nem az olaszos hangulatban, hanem a hazai alapanyagokban, a család- és vendégszeretetben kereshetjük. Dudás Szabolcs, az étterem egyik vezetője arról is beszél, hogy miként lett a főzés szeretetéből, átgondolt stratégiával, üzleti vállalkozás. A sztori 1995-ben egy olaszországi pizzakóstolós utazással kezdődött, és ma már a kiváló helyeknek járó Bib Gourmand-díjnál tart.

  Rovathírek: GUSTO

Nekem nagyon tetszik, annyira, hogy kiálltam mellette főszerkesztőnkkel szemben is, aki szerint csak szokványos ipari képlettel van dolgunk.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS