Az Európai Unió legégetőbb és legaktuálisabb témáit járja körbe november 30-án a Cervantes Intézetben José Ignacio Torreblanca, politológus, EU-szakértő és Arató Krisztina EU-szakértő, a Magyar Politikatudományi Társaság elnöke. A szakemberek az Európai Unió megítéléséről, a szervezettel kapcsolatos társadalmi attitűdökről, valamint a nemzeti és európai identitás kérdéseiről osztják meg gondolataikat.
Míg Spanyolország az Európai Unió nyugati, Magyarország a keleti határa. De vajon mit hittek az országok a csatlakozáskor, és milyen az EU megítélése jelenleg ezekben az országokban, s vajon miért kifizetődő az euroszkepticizmus? Többek között ezekre a kérdésre kaphatnak választ az érdeklődők a Kihívások: Spanyol és magyar gondolatok Európáról címmel rendezett beszélgetésen a Cervantes Intézetben.
Olyan, folyamatosan változó világban élünk, amely súlyos problémákkal terhes. E nehézségek azonnal megvalósítható megoldásokat igényelnek. Ezért is szükséges, hogy együtt gondolkodjunk Európáról, Spanyolországot és Magyarországot a fókuszba állítva. Beszélgetni fogunk az Európai Unió és az európaiság megítéléséről, gazdasági, társadalmi és területi kohézióról, a tudományos és technológiai fejlődésről, az államok közötti szolidaritásról…
A rendezvényen részt vesz: José Ignacio Torreblanca, ismert politológus, író, EU-szakértő, az Európai Külügyi Tanács Madridi Hivatalának igazgatója, valamint Arató Krisztina, EU-szakértő, a Magyar Politikatudományi Társaság elnöke, több, az EU-ról szóló könyv szerzője.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.