Az Európai Unió legégetőbb és legaktuálisabb témáit járja körbe november 30-án a Cervantes Intézetben José Ignacio Torreblanca, politológus, EU-szakértő és Arató Krisztina EU-szakértő, a Magyar Politikatudományi Társaság elnöke. A szakemberek az Európai Unió megítéléséről, a szervezettel kapcsolatos társadalmi attitűdökről, valamint a nemzeti és európai identitás kérdéseiről osztják meg gondolataikat.
Míg Spanyolország az Európai Unió nyugati, Magyarország a keleti határa. De vajon mit hittek az országok a csatlakozáskor, és milyen az EU megítélése jelenleg ezekben az országokban, s vajon miért kifizetődő az euroszkepticizmus? Többek között ezekre a kérdésre kaphatnak választ az érdeklődők a Kihívások: Spanyol és magyar gondolatok Európáról címmel rendezett beszélgetésen a Cervantes Intézetben.
Olyan, folyamatosan változó világban élünk, amely súlyos problémákkal terhes. E nehézségek azonnal megvalósítható megoldásokat igényelnek. Ezért is szükséges, hogy együtt gondolkodjunk Európáról, Spanyolországot és Magyarországot a fókuszba állítva. Beszélgetni fogunk az Európai Unió és az európaiság megítéléséről, gazdasági, társadalmi és területi kohézióról, a tudományos és technológiai fejlődésről, az államok közötti szolidaritásról…
A rendezvényen részt vesz: José Ignacio Torreblanca, ismert politológus, író, EU-szakértő, az Európai Külügyi Tanács Madridi Hivatalának igazgatója, valamint Arató Krisztina, EU-szakértő, a Magyar Politikatudományi Társaság elnöke, több, az EU-ról szóló könyv szerzője.
Idén már ötödik alkalommal rendezték meg Az Év Szaloncukra versenyt, amin az összes hazai szaloncukrokat gyártó cukrászda és gyártó szaloncukrai ringbe szállhattak.
Az előadások több mint negyede a Paks II. atomerőmű-projekttel foglalkozott a Budapesten megrendezett Nukleáris Technikai Szimpóziumon.