A válság hatásai felértékelik a kockázatkezelést a befektetési piacon, a vagyonkezelést hosszabb távon érdemes lehet többféle eszközre alapozni – olvasható az OTP szerdán közölt elemzésében.
A hitelintézet a váratlan gazdasági következmények szerepét emelte ki az idei tapasztalatok alapján. 2021 legnagyobb nyertesei a kockázatos eszközök lettek, miközben több az év elején még ígéretesnek tűnő befektetési lehetőség többnyire alulteljesített.
Az első félévben a befektetők is bíztak az újranyitásban, amely el is indította a kilábalást, de később lelassult a növekedés, és őszre bizonytalanná váltak a gazdasági kilátások.
Az OTP elsősorban az inflációt nevezi a globális pénzpiac új ellenségének. A pénzromlás üteme számos országban elszakadt a jegybanki célszintektől, de a termelési kapacitások korlátai, az ellátási láncok akadozása, és a nyersanyagok drágulása is fékezi a fellendülést világszerte. Európában az energiahordozók áremelkedése különösen jelentős.
A közlemény szerint a válság alatt felhalmozott megtakarítások egy részét az emberek részvényre költötték, a részvénypiacok között Közép-Európa jól teljesített az idén, a feltörekvő térség részvényei népszerűek voltak.
A széleskörű, kötvényekre és alternatív eszközökre is építő befektetési portfóliók jó megoldásnak bizonyultak, és az ilyen típusú felosztása a befektetési portfoliónak később is fontos maradhat – olvasható a közleményben. (MTI)
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.