Már több mint 1300 cég több mint 1500 munkavállalója végezte el a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) innovációs tréningjét.
A GINOP Plusz-2.1.2-22-2024-00002 kódszámú kiemelt projekt keretében kialakított szolgáltatásként az ügynökség olyan innovációs tréninget indított el, amelynek célja a vállalkozások munkavállalóinak innovációmenedzsmenti készségfejlesztése, valamint innovációs ismereteik bővítése – olvasható a NIÜ közleményében.
A szolgáltatás ingyenesen vehető igénybe. Az innovációs tréning négy modulból áll, amely moduláris felépítése lehetővé teszi a résztvevők számára, hogy saját tempójukban sajátítsák el az új ismereteket, miközben az elektronikus felület kényelmes és hozzáférhető tanulási lehetőséget nyújt. A résztvevők a modulok elvégzése után online tesztfeladat kitöltésével adnak számot az elsajátított ismereteikről.
A tréning az alábbi területekre fókuszál:
– a folyamatinnováció alapjai;
– termelési- gyártási és szolgáltatási folyamatok innovációja;
– disztribúciós, logisztikai, marketing és értékesítési folyamatok innovációja;
– adminisztráció és vezetési folyamatok innovációja.
A résztvevők a tréning során gyakorlati példákon keresztül megtudhatják, hogy az üzleti folyamatok átalakításával hogyan növelhető a termelékenység, miként tehető hatékonyabbá a készletgazdálkodás, milyen eszközök és módszerek vannak a költségek és átfutási idők csökkenésére, milyen innovatív eszközökkel növelhető a vállalkozás értékesítési teljesítménye.
A tréning elvégzése alapfeltétele a GINOP Plusz „KKV-k innovációs képességének támogatása” című pályázaton való részvételnek. A 75 milliárd forint keretösszegű felhívás esetében eddig közel 300 cégnek ítéltek meg összesen közel 12 milliárd forintnyi támogatást.
További információ az innovációs tréningről itt érhető el, a GINOP Plusz pályázatról pedig itt olvashat.
Megjelent az egyik legfontosabb hazai gazdaságfejlesztési eszköz, az egyedi kormánydöntéssel nyújtható támogatások módosított feltételrendszere, amely ismét számos könnyítéssel segíti a vállalkozásokat, és minden korábbinál több lehetőséget biztosít a hagyományos magyar újító szellemnek és az ötletből értéket teremtő kutatás-fejlesztési tevékenység kibontakozásának – hívja fel a figyelmet a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség.
A paksi atomerőmű bővítésének keretében megkezdődött a hatodik blokkhoz szükséges reaktortartály gyártása Oroszországban, és ezzel párhuzamosan az ötödik blokk turbinájának első elemeit is gyártani kezdték Franciaországban – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.