Szeptemberben indult el a munkahelyi képzéseket ösztönző támogatási program első szakasza 15 milliárd forintos keretösszeggel. Az eredetileg év végi határidő helyett a pályázatokat egy hónappal tovább, 2022. január 31-éig nyújthatják be a hazai vállalkozások.
A GINOP Plusz 3.2.1 uniós pályázat keretében az ötvennél kevesebb főt foglalkoztató hazai mikro- és kisvállalkozások 70 százalékos támogatást igényelhetnek dolgozóik vállalati képzéséhez. A program a kieső munkaidőre jutó munkabér 70 százalékát is átvállalja. A közepes méretű vállalkozások esetében a támogatás 60, míg a nagyvállalatoknál 50 százalékos.
A program keretében továbbra sem ingyen pénzt kapnak a vállalkozások: a munkavállalóknak tanulniuk kell, például a feladataik ellátásához szükséges kompetenciákat, digitális készségeket vagy idegen nyelvet kell elsajátítaniuk. A munkáltatóknak pedig legalább egy évig tovább kell foglalkoztatniuk a résztvevőket, bérüket a minimálbér idei növekedési ütemét meghaladó mértékben kell emelniük.
A felnőttképzési rendszer megújításának köszönhetően a program nagyobb rugalmasságot biztosít a támogatható képzések területén. A vállalati igényeknek megfelelően a képzések lehetnek céges belső képzések, de külső képző intézményeket is igénybe lehet venni.
Az érdeklődők a munka.hu oldalon megtalálhatják a teljes pályázati hirdetményt és mellékleteit, választ kaphatnak a gyakran előforduló kérdésekre is. (ITM)
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.