Ezek a legjobb gyakornoki állások 2023-ban

2023. 07. 28., 12:59

A szakmai gyakorlat nagyon fontos időszak egy egyetemi hallgató vagy szakképesítését nemsokára megszerző diák életében. A Munkahelyeink.hu összegyűjtötte, hogy melyik területen és milyen munkakörben számíthatnak a legmagasabb fizetésre a gyakornoki állást kereső hallgatók.

A Munkahelyeink.hu munkavállalói és munkáltatói portál adatai alapján 2023-ban az értékesítés, a pénzügy, az üzemeltetés, a HR és a logisztika területén kínálják a vállalatok a legmagasabb jövedelmeket a gyakornoki állásokra pályázó munkavállalóknak. Ezeken a területeken a fizetett gyakornoki pozíciókban átlagosan nettó 107.000 – 196.000 forint közötti sávban vannak a fizetések.

„A szakmai gyakorlat felbecsülhetetlen értékű lépcsőfokká vált a felsőfokú tanulmányaikat végző hallgatók és a fiatal szakemberek életében. Ezek a lehetőségek szakmai tapasztalatot, gyakorlati tudást és képességfejlesztést ígérnek, valamint lehetőséget nyújtanak az adott iparági működés megismerésére. Ez utóbbi kiemelten fontos azoknak, akik még bizonytalanok, milyen karriert szeretnének építeni, hiszen a néhány hetes, vagy hónapos gyakornoki állás épp arra való, hogy kiderüljön, az adott ágazatban, részterületen, szervezeti kultúrában az ember el tudja-e képzelni a jövőjét" – mondta Costin Tudor, a Munkahelyeink.hu vezérigazgatója.

Izgalmas gyakornoki program, meghirdetett gyakornoki állás a legtöbb szektorban szép számmal akad, ezért a legmagasabb fizetések mellett érdemes figyelembe venni azt is, hogy jövedelem szempontjából mely területek tartogatják a legígéretesebb karrierlehetőségeket.

„Ha valaki gyakornoki helyet keres, létfontosságú, hogy mérlegelje az adott cégen belüli, jövőbeni elhelyezkedési lehetőségeket. Javasoljuk, hogy olyan vállalatokat keressenek a munkavállók, akik prioritásként kezelik a tehetséggondozást, és a toborzás során előnyben részesítik a jól teljesítő gyakornokokat. Az erős mentorprogramok, a leendő kollégák kinevelése iránt elkötelezett vállalatoknál teljesített hetek, hónapok nagyon nagy előnyt jelenthetnek az első „igazi” állás elnyerésében” – teszi hozzá Costin Tudor.

A platform kiemelten támogatja a friss diplomások és a kezdő munkavállalók munkaerőpiaci elhelyezkedését és számos értékes tartalmat kínál számukra a szakmai fejlődéshez, többek között díjmentes hozzáférést biztosít a legfrissebb önéletrajz sablonok használatához, vagy a potenciális munkáltatók értékeléséhez. Ez utóbbi információk felbecsülhetetlen értékűek a megfelelő gyakornoki állás kiválasztásában.

Ugyancsak fontos szempont, hogy az adott munkakörben hosszútávon milyen jövőbeni fizetéssekkel lehet számolni, ezért az alábbi táblázatban megtekinthető a Munkahelyeink.hu adatbázisában szereplő tíz legjobban fizető munkakör.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2023-12-08 10:10:00
A hazai kkv-szektor a 2020-ban kezdődő válságot követően 2022-ben is küzdött külső finanszírozási forrásokért. Gazdaságserkentés céljával a Magyar Állam támogatott finanszírozási formákkal bővítette a hazai idegen források kínálatát, míg egyes piaci szereplők kreatív, a hazai gyakorlatban szokatlan tőkeemelési stratégiákkal álltak elő. Az utóbbiak közül mutat be néhányat az RSM Hungary.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

2023. 12. 05., 23:30
epizód: 2023 / 19   |   hossz: 20:00
Ebben az epizódban azt a nagy horderejű és rendkívül összetett munkát mutatjuk be, amit Magyarország legmagasabb irodaháza, a MOL Campus építése során végeztek a kivitelezők. A csúcsidőszakban 1800 dolgozó munkáját összefogó Wolf András meg is kapta érte az Év Projektmenedzsere díjat, amit a Projektmenedzsment Kiválóság Tábla tagjaiból álló zsűri ítélt meg számára. A Market Építő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese szerint amellett, hogy nagy elismerés kollégáktól kapni egy ekkora díjat, meg is erősítette abban a tudatban, hogy érdemes példamutatóan, kitartóan dolgozni a sikerért. A szakember persze a MOL Campus innovatív kivitelezését és fenntartható megoldásait is örömmel bemutatta a BizniszPlusznak adott interjúban.
Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS