Új, hazai termékekből álló árucsaládot vezet be a SPAR

2021. 08. 19., 17:00

„SPAR HAZAI.SZERETEM” névvel kiváló minőségű, hagyományos magyar ízvilágú élelmiszerek kerülnek még a nyáron az áruházlánc polcaira. A vállalat a belföldi gyártóktól, beszállítóktól érkező áruk vásárlásának ösztönzésével a fenntartható gazdálkodáshoz is hozzájárul.

„Vállalatunk átfogó fenntarthatósági koncepciójának fontos része a hazai termékek támogatása. Előnyben részesítjük az itthoni családi vállalkozások, gazdák és beszállítók áruit, jellemzően az élelmiszer-kategóriában. Ez hármas haszonnal jár: a vevők újra felfedezhetik az egyedülálló tradicionális magyar ízeket, a belföldi beszerzéssel nagy mértékben csökken a szállítási útvonal – időt, költséget, üzemanyagot is megtakarítunk –, és a hazai gyártók árui vásárlásának ösztönzésével a fenntartható gazdálkodáshoz is hozzájárulunk – mondta Maczelka Márk.

A SPAR Magyarország kommunikációs vezetője közölte: „A „SPAR HAZAI.SZERETEM” márkanévvel ellátott termékcsalád élelmiszerei idén augusztus 19-től kezdődően kerülnek folyamatosan az áruházak polcaira. Bízunk benne, hogy a hazai áruk új, saját márkás családja elnyeri a vásárlók tetszését, és a továbbiakban bővíteni tudjuk a kínálatot, minél több hazai gazdát és termék-előállítót bevonva a márka építésébe”.

A vállalat áruházaiban széles körben megtalálhatóak a magas minőségű és kedvező árú saját márkás termékek, ezek között pedig a különleges fogyasztói igényeket kielégítő árucikkek is. A SPAR Magyarország 1997-ben kezdett saját cégnevével megjelölt termékeket bevezetni a piacra és azóta is folyamatosan fejleszti a kínálatot. Az üzletlánc jelenleg több mint 30-féle saját termékcsaláddal rendelkezik. Tavaly a SPAR saját márkás termékeinek aránya élelmiszer-területen 29,9 százalék, míg a vegyi áruk kategóriájában 18,6 százalék volt.

Az új saját márkás termékcsalád a magyar – gasztronómiai – értékek közvetítésével azt jelzi, hogy az üzletlánc tartósan elkötelezett a hazai beszállítók mellett. A SPAR a kiváló minőségű, hagyományos hazai ízvilágú élelmiszereket egytől egyig itthoni gyártóktól és beszállítóktól szerzi be. Az ezen a néven forgalmazott több mint félszáz élelmiszertermék – többek között kolbászok, húskészítmények, tészták, tejek, tejtermékek, szörpök, savanyúságok és készételek – a SPAR és City SPAR szupermarketek, az INTERSPAR hipermarketek, illetve a SPAR market, SPAR partner áruházak kínálatát gazdagítja.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2025. 04. 03., 15:35
„Ahhoz, hogy zökkenőmentesen beépülhessen a cég működési gyakorlatába az elektronikus számlabefogadás és -kibocsátás, rendszerszinten kell átgondolni a folyamatokat: az elektronikus számla beérkezésétől kezdve a jóváhagyási, könyvelési teendőkön át a szabályos archiválásig” – hangsúlyozza Nyári Zsolt a K-X Consulting ügyvezetője.
2025. 04. 02., 09:05
2025. januárban a nettó átlagkereset Romániában 5328 lej volt, ami a hónap végi lej/forint árfolyammal számolva 436 900 forintot ért; Magyarországon ugyanebben a hónapban a (kedvezmények nélkül számolt) nettó átlagbér 444 300 forint volt.

  Rovathírek: HIPA

A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Bár a nők és férfiak közötti bérszakadék irgalmatlan lassan változó folyamatoktól függ, érkeznek új szabályok, amelyek gyorsabb változásokat idéznek majd elő. Ezek bevezetése előtt a PwC Women in Work 2025 jelentése feltárta, mekkora egyenlőtlenségek állnak fenn – még mindig –, és ezek milyen hátrányt jelentenek a nők számára a munkaerőpiacon. Reguly Márta, a PwC Magyarország HR tanácsadási csapatának vezetője felvázolta, milyen lehetőségeket – és nem mellesleg céges kötelezettségeket – von maga után a hamarosan élesedő uniós direktíva, a Pay Transparency, amely az EU-ban hivatott rendezni ezt a régóta fennálló problémát.
Megérkeztek a hazai lízingszerződések tavalyi számai, amelyek összességében ugyan növekedést mutatnak, de tanulságos megnézni a részleteket, hiszen komoly eltérések jelentek meg az egyes szegmensek között, és ennek nyomós okai vannak. Kőszegi László, a Magyar Lízingszövetség főtitkára a BizniszPlusznak kifejtette, hogy szervezetük éves jelentéséből milyen következtetéseket érdemes levonni a magyar vállalkozások helyzetéről és lehetőségeiről, illetve magának a lízingpiacnak az alakulásáról.
A vállalatok és szervezetek mesterséges intelligencia használatát 2025. február 2-a óta új uniós rendelkezés szabályozza. Hogy mely AI-alkalmazások tartoznak az elfogadhatatlan vagy „csak” a kockázatos kategóriába, a technológia jelen állapotára vonatkoztatva eldőlt, viszont változhat is annak függvényében, hogy az EU nyílt tudományos csoportja szerint mennyi idő alatt és mekkorát fejlődik. Milyen esetekben és mekkora bírságokat kockáztatnak az AI-t alkalmazó cégek, ha megszegik a rendeletet? Hogyan és meddig tudnak felkészülni a szabályos használatra? Mit tehet a „magánember” AI-val kapcsolatos jogsérelem gyanúja esetén? A kérdésekre dr. Baracsi Katalin internetjogász válaszol.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS