Új ellátási lánc igazgató a Praktikernél

2020. 02. 20., 10:00

Csorba Lászlót nevezték ki a 20 áruházzal rendelkező áruházlánc ellátási lánc igazgatójának. A szakember 23 éve van a logisztikai pályán. A Praktikerhez azért érkezett, hogy a dinamikusan fejlődő vállalat ellátási folyamatait optimalizálja, továbbfejlessze.

Február 1-től Csorba László irányítja a Praktiker logisztikai folyamatait. A Supply Chain Director pozíció korábban nem létezett a vállalatnál, azonban a kedvező piaci folyamatoknak köszönhetően olyan léptékben megnőtt a Praktiker áruházak, illetve a webshop forgalma, hogy az már a logisztikai terület továbbfejlesztését követelte meg.

Az új logisztikai igazgató fő feladata lesz az ellátási lánc optimalizálása, különös tekintettel a készletgazdálkodásra, illetve a logisztikai folyamatok fejlesztésére, alkalmazkodva a jövedelmezőségi célokhoz és a vevői igényekhez.

Egyelőre a piac híreiből tudom, hogy a Praktiker magyarországi története egy valódi sikersztori, amelyet ki lehet olvasni a táblázatokból, és emögött biztosan kiváló emberi teljesítmények állnak, amelyre lehet építeni. A Praktiker egy olyan fejlődési szintre érkezett, ahol az eladási számok mellett egyre fontosabb az ellátási lánc fenntarthatósága, hatásfoka – mondta Csorba László.

Az ellátási lánc igazgató hozzátette: – Vásárlói benyomásaim alapján a Praktiker mindig is törekedett arra, hogy vásárlóit minőségi termékekkel, minőségi módon szolgálja ki és ezt kell támogatnia a logisztikai folyamatoknak is. Korábbi munkahelyeim sosem csak egy állást jelentettek, hanem mindig fontos volt, hogy szívesen dolgozzak, szeressek nap mint nap bejárni. A Praktikernél konstruktív munkatársak és szép kihívások fogadtak, bízom abban, hogy tapasztalataim hozzásegítik a vállalatot a továbbfejlődéshez.

Csorba László kertészmérnökként diplomázott 1997-ben, majd 2001-ben közgazdász oklevelet szerzett. 23 éves pályafutása során 5 cégnél dolgozott. A gyártó Procter & Gamble-nél, a logisztikai DHL-nél, illetve a kereskedelmi szektorban az FMCG-s Metro és az ipari szektorban levő Brammer kötelékében. A Praktiker előtt a Magyar Posta logisztikai igazgatója volt.

Nős, két fia van. Hobbija a sport, szíve csücske mindig a vízilabda marad, amit régen játszott, ma pedig szívesen néz élőben is.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

2024. 09. 05., 19:05
Nyár végéig a Balatoni Hajózási Zrt. kompjai 1 millió 229 ezer, a személyhajók pedig 791 ezer utast szállítottak, a társaság így tavalyhoz képest már 2 hónappal korábban, augusztus végére elérte a 2 milliós utasszámot.

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

A legtöbb munkavállaló nem díjazná, ha a home office határait szűkebbre szabná a munkahelyük, de a felük csak emiatt azért nem mondana fel – legalábbis rögtön. A cégek nem kapkodnak a keretek módosításával, amit valószínűleg jól tesznek, pedig az alkalmazottakat aligha érné váratlanul. Milyen arányban morzsolódnának le a dolgozók a távmunka elvételével? Milyen előnyeit és hátrányait érzik a pandémiából örökölt gyakorlatnak napjainkban? A Profession.hu felmérte, Dencső Blanka piackutatási és üzletfejlesztési szakértő pedig összefoglalta, mire érdemes számítani home office fronton a közeljövőben.
2024. 08. 16., 22:15
epizód: 2024 / 16   |   hossz: 22:09
Az Edinburgh-i Egyetem magyar docense nem csak azt mesélte el, hogyan vezetett az útja egy hazai egyetemről a tengerentúli Caltech-re, majd Skóciába, hanem azt is, hogy jelenlegi kutatási területe ígéretes jövőképet fest a szív- és érrendszeri betegek hatékonyabb gyógyítása számára. A kémiai és biomérnök tudós egy pakisztáni kollégájával együtt fejlesztett 3D nyomtatással készülő véreret, aminek még az alapanyagát is ők állítják elő, olcsó nyersanyagokból. A forradalmi megoldás véglegesítéséhez nemzetközi együttműködésre is nyitott tudósok szerint a találmányuk egy napon humán betegekbe is beültethető lesz, jelentősen csökkentve a fertőzések veszélyét és gyorsítva a felépülést.
Hosszútávon döbbenetesen kevés cég éli túl a generációváltást. A lehetséges megoldásokról kritikusan fontos beszélni ezekben az években, amikor nagyon nagy létszámú hazai vállalatvezető éri el a nyugdíjkorhatárt, és nem biztos, hogy van koncepciója a gyeplő átadására. Laczkó Péter, a Lawrence & Bennet tulajdonos-vezérigazgatója bemutatja, milyen alapvető stratégiákat kell alkalmazni, hogy megmeneküljenek az évtizedek alatt felépített családi vállalkozások és az élethosszig végzett munkával összeszedett örökségek. A szakembernek arra is van válasza, hogy milyen módon folytassa a munkát egy cég, ha a leköszönő vezetőt már biztosan nem követi családtag.

  Rovathírek: GUSTO

  Rovathírek: ATOMBUSINESS