75 éves a legidősebb ingatlanközvetítő

2020. 02. 21., 15:45

A Duna House 1000 értékesítő adatai alapján vizsgálta meg korosztály, végzettség és nem alapján, hogy mi jellemző az ingatlanközvetítői szakmára. A hölgyek még mindig előnyben vannak, de törnek föl a fiatal férfiak.

A közvetítői szakmát az 5 generáció szakmájának is szokták emlegetni, és valóban, a Duna House felmérése alapján elmondható, hogy korösszetételben óriási a különbség a két véglet között. A legfiatalabb a szakmában 19 éves, míg a legidősebb 76. életévébe lépett az idén.

Egy szakma népszerűségéről sokat elmond, hogy milyen korösszetétellel rendelkezik. A régebben népszerű, de mostanra elöregedő vagy az új, csak fiatalokat érdeklő szakmák között üdítő színfolt az ingatlanértékesítői szakma, ahol a statisztikák szerint minden generáció megtalálja a számításait” – nyilatkozta Benedikt Károly, a Duna House elemzési vezetője. „Az élethelyzethez alakítható munkastílus és munkarend, az emberekkel való közvetlen foglalkozás, illetve a jó kereseti lehetőségek is minden korosztály számára vonzóvá teszik ezt a szakmát. Nagyon fontos érv lehet a folyamatos tanulás és fejlődés lehetősége, erre mi is külön hangsúlyt fektetünk a hálózatunk oktatási rendszerében.” 

Az ingatlanközvetítők átlagéletkora 44 év, ebből talán értelemszerű, hogy a szakmában legnagyobb százalékban (34 százalék) a 40 és 50 év közötti korosztály van jelen.  Az 50–60 év közöttiek 25 százalékkal, a 30–40 év közöttiek 20 százalékkal, de a 18–30 év közötti fiatalabb generáció is 13 százalékkal képviselteti magát. Érdekesség, hogy a 18–30 év közötti korosztály az egyetlen, ahol nagyobb arányban vannak jelen a férfiak, mint a nők. Az összes többi korcsoportban a hölgyek vitték a prímet. Ebből adódik, hogy összesítve a nemek közötti arányok versenyét is a hölgyek nyerték 58–42 százalékos megoszlásban.

Ha tetszett a cikk, kövesse az ÜZLETEMET
a Facebookon!

Még több friss hír

  BIZNISZPLUSZ PODCAST

Egyetlen vállalkozás sem építi fel önmagát, és a legfőbb erőforrása a vezető, aki – pláne egy új üzlet megalapozása közben – sajátos támogatást igényel. A többféle vállalkozás- és vezetőfejlesztő tréninget szervező SEED Alapítvány az ügyvezető igazgató szerint még frissebb módszerekkel, gyakorló vállalkozókkal mentorálja a kezdőket. Lakatosné Lukács Zsuzsanna ebben az epizódban világít rá, hányféle teendő van egy üzleti ötlettel, mire az működő vállalkozássá alakul. Ezen az úton tereli végig az újdonsült cégeket a RajtUp programjuk is.
Ebben az epizódban Pataki Tamás, a Canon Business Development Managere segítségével mutatjuk be, hogy milyen eszközök és mesterséges intelligencia megoldások lehetnek az orvosok segítségére – már nem is a jövőben, hanem akár napjainkban. Az elöregedő társadalmakban egyre több pácienst kell ellátnia az egészségügynek, így olyan technológiák nélkül, amiket például a Canon Medical Solutions képalkotó rendszerei nyújtanak, egyre nehezebb megfelelő számú és pontosságú diagnózist felállítani. De mi köze mindennek a ReCaptcha internet-felhasználó azonosításhoz és az önvezető autókhoz? Ez is kiderül a beszélgetésből.
2023. 10. 25., 09:33
epizód: 2023 / 16   |   hossz: 24:08
Az országos munkaerőhiány nagyon jól leszűkíthető adott gazdasági szegmensekre, és nem feltétlenül az elvándorlás okozza - mondta a BizniszPlusz podcastnak Somodi Bettina. A Beck and Partners nemzetközi HR tanácsadó cég üzletágvezetője szerint egy jó szabályozással a külföldi munkavállalók is szépen belesimulhatnának a rendszerbe, és kellenek, mert a nehéz fizikai munkahelyeket a magyarok már évek óta nem töltik be. A szakemberrel azt is megfejtettük, miért és milyen szempontok fontosak a ma már jóval bátrabban váltó munkaerőnek, különösen a fiataloknak.

  Rovathírek: GUSTO

A gamay a jelek szerint 129-szer izgalmasabb fajta a portugizinél, még akkor is, ha anno Merész Fülöp, Burgundia hercege hitvány fajtának titulálta és irtotta, mintha gyomnövény volna.

  Rovathírek: ATOMBUSINESS