A Jalsovszky Ügyvédi Iroda és a vezetői szemléletformálással, üzleti kultúrafejlesztéssel foglalkozó civilszervezet, a Bridge Budapest Egyesület összefogott, hogy segítse eligazodni a potenciális adományozókat az adományozás során felmerülő jogi és adózási dilemmák között. Az együttműködés célja, hogy az adományozók, legyenek akár céges vagy magánszemélyek, könnyebben átláthassák a támogatási lehetőségeket, és magabiztosabban dönthessenek adományozási szándékaikról. Ennek révén a civilszervezeteknek is gördülékenyebbé válhat az adományozókkal való együttműködés, hiszen a jogi és adózási kérdések megfelelő ismerete segíti az átlátható és biztonságos együttműködést.
Giving Tuesday, azaz Adakozó Kedd napján, december 3-án a Jalsovszky különleges útmutatót tett közzé a weboldalán az érdeklődők számára. Az Adományozói ABC az irodai szakértői – jogászok és adótanácsadók – által összeállított oldal, amely az adományozási folyamat során felmerülő legfontosabb jogi és adózási kérdésekre ad választ, valamint hasznos weboldalakkal, adatbázisokkal, szerződésmintákkal és szakmai cikkekkel támogatja az adományozókat. Az együttműködés célja nemcsak az adományozók tájékozódásának segítése, hanem az is, hogy a folyamat átláthatóbbá tétele révén a civilszervezetek számára is előmozdítsa a partnerségek kialakítását. A cél hosszú távon az adományozási kultúra erősítése.
A fogalmakat az adományozók és a kedvezményezettek sem mindig használják pontosan, és ezért sokszor akár értékes lehetőségektől is elesnek. Olyan alapkategóriák sem feltétlenül tiszták, mi a különbség az adomány, a támogatás és a szponzoráció között. De sok komplikáció eredhet a természetben adott adományok áfakezelése vagy akár a szükséges adóigazolások beszerzése kapcsán is.
Köztudott, hogy közhasznú szervezetek támogatásával az adományozók adókedvezményre válhatnak jogosulttá. De vajon érvényesíthető-e kedvezmény a külföldről érkező magánadományokkal kapcsolatban is? Vagy számít-e az, hogy az adományozó vállalkozás a TAO vagy a KIVA rendszerében adózik?
A Jalsovszky útmutatójában részletesen foglalkozik azzal is, hogy milyen adminisztratív követelmények merülnek fel az adókedvezmények igénybevételekor. Az ismertető az iroda Tudástárában érhető el, és az a szándéka, hogy a gyakorlat során felmerülő dilemmákkal, kérdésekkel és az azokra adható válaszokkal folyamatosan bővüljön.
Az oldal ötlete a Bridge Budapest Egyesület és a Jalsovszky közös gondolkodásának eredményeként született meg. A cél az volt, hogy meglévő jogi és adózási tudást felhasználva, a Bridge által összegyűjtött, a civil szervezetek oldaláról felmerülő főbb kérdések mentén egy olyan filantróp tudástár jöjjön létre, ami nagyban segíti az adományozókat. A jövőben pedig a gyakorlati tapasztalatok megosztásával és a filantrópia témájának fenntartásával is sokat tesz majd a két szervezet azért, hogy épüljön és erősödjön hazánkban az adományozási kultúra.
Ez az együttműködés kulcsfontosságú lépés afelé, hogy a magyar adományozási kultúra még átláthatóbbá és biztonságosabbá váljon, elősegítve a civil társadalom erősödését és az adományozók bizalmának növekedését. Valamint jó példa arra, hogy piaci szereplők hogyan tehetnek egy méltóbb és élhetőbb világért a saját tudásuk és erőforrásaik megosztásával, megosztásával a jó ügyek érdekében.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.