Kedden aláírásra került az az üzletrész adásvételi szerződés, melynek értelmében az ALTEO Nyrt. megvásárolta a Pannon Szélerőmű Villamosenergia Termelő és Értékesítő Kft. 100 százalékos tulajdonrészét az EIH Termelő és Szolgáltató Kft-től. A tranzakció eredményeképpen egy, a Győr-Moson- Sopron megyei Bábolna határában található, 15 MW-os összteljesítményű szélerőműpark került a társaság tulajdonába. Az akvizíciónak köszönhetően az ALTEO Csoport piaci részesedés tekintetében megerősítette második helyét a hazai szélerőmű piacon.
2020. augusztus 18-án az ALTEO Nyrt. adásvételi szerződést írt alá a EIH Termelő és Szolgáltató Kft-vel a tulajdonában lévő, 7 toronyból álló, 15 megawatt összteljesítményű bábolnai szélerőműparkot működtető társaság, a Pannon Szélerőmű Villamosenergia Termelő és Értékesítő Kft. megvásárlásáról.
Az üzletrész adásvételi szerződés aláírása a tranzakció első lépése, a Céltársaság üzletrészének tulajdonjoga – a szerződésben részletesen meghatározott – feltételek teljesülése esetén száll át a Társaságra.
Az ALTEO Csoport jelentős tapasztalattal rendelkezik a szélerőművek jövedelmező működtetése területén, hiszen a most megvásárolt szélerőmű parkon kívül évek óta megújuló energiatermelési portfóliójának része az ácsi, jánossomorjai, pápakovácsi, a törökszentmiklósi és tavaly óta a bőnyi szélerőműpark is.
A mostani felvásárlással a társaság piaci részesedés tekintetében megerősítette második helyét a magyar szélerőmű piacon, hiszen a birtokában lévő szélerőmű portfolió nominális kapacitása ezzel a lépéssel 47 MW-ra nő. Az akvizíciót követően az ALTEO Csoport megújuló erőforrásokra épülő erőműveinek összteljesítménye 54-ről 69 MW-ra ugrik, teljes villamos energiatermelő kapacitása pedig meghaladja a 122 MW-ot.
A most megvásárolt bábolnai szélerőműpark által megtermelt villamos energiát a társaság a Kötelező Átvételi Rendszer (KÁT) keretében értékesíti a park KÁT jogosultságának 2025. július 31-i kifutásáig. Az ALTEO biztos abban, hogy az erőművet e dátumot követően is hatékonyan, stabil EBITDA termelés mellett tudja működtetni portfóliójának részeként, saját szabályozási központja révén.
„A bábolnai szélerőműpark megvásárlása szervesen illeszkedik az ALTEO növekedési stratégiájába és energiatermelési portfóliójába, amelyben – a magas hatásfokú földgáz alapú erőművek birtoklása és működtetése mellett – kiemelt szerepet kapnak a megújuló energiaforrásokat hasznosító erőművek is. Fontos célkitűzésünk ugyanis, hogy kihasználjuk a különböző energiatermelési típusok egyidejű üzemeltetésében rejlő szinergiákat. Cél a gázerőművi portfoliónk jelentős bővítése is, ami pedig lehetővé teszi további megújuló kapacitások szabályozási központba integrálását, így ez a tranzakció az ALTEO számára éppen a megfelelő időben tudott megvalósulni” – mondta ifj. Chikán Attila, az ALTEO vezérigazgatója.
„Az ALTEO a kezdetektől fogva a környezetvédelem, a társadalmi felelősségvállalás és a felelős vállalatirányítás elvei alapján működik. Stratégiai célkitűzésünk, hogy befektetéseink során is ezen ESG elveket tartsuk szem előtt. A COVID járvány kapcsán pedig bebizonyosodott, hogy felértékelődnek azok a befektetések, amelyek a gazdasági helyzet alakulásának kevésbé kitettek, és működésük ebben a válsághelyzetben is stabil tud maradni. Ezért mindenképpen jelentős eredménynek látjuk, hogy egy ilyen tulajdonságokkal bíró, még hosszú évekig KÁT-ba termelő szélerőmű-parkkal bővül tovább az ALTEO erőművi portfóliója”– hívta fel a figyelmet Kovács Domonkos az ALTEO vállalatfelvásárlásokért és tőkepiaci műveletekért felelős vezérigazgató-helyettese.
Sikeresen megtartotta két Michelin-csillagos minősítését a tatai Platán és a budapesti Stand étterem, további nyolc vendéglátóhely pedig (köztük egy újonnan) egy Michelin-csillagot nyert el idén.
A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a csonkgyűrűk és a további fő elemek egyenként elvégzett minőségügyi átvétele után azok további megmunkálására és a tartály összeállítására az AEM-Technologies volgodonszki gyárában kerül sor.