A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakpolitikai támogatásával áprilisban hirdette meg a COVIDEA ötlet- és startupversenyt. A kiírók a koronavírus által előidézett rendkívüli helyzetben a járvány leküzdését és az új kihívások kezelését segítő elképzeléseket, megoldásokat vártak témától és szakterülettől függetlenül. Az első körös értékelés lezárult, a közel 500 pályázatból 70 projekt és 15 ötlet jutott a döntőbe.
Az online pályázati felhívásra egyszerűsített formában, egy projektbemutató dokumentum beküldésével lehetett jelentkezni, amelyhez az ötletgazdák fotókat, videókat vagy prezentációkat is csatolhattak. A beérkezett pályaművek jellemzően egészségügyi és orvostudományi, informatikai és digitalizációs témakörökre, a digitális oktatás és HR szakterületeire fókuszálnak.
A döntőben a pályázók videóban fejthetik ki még részletesebben javaslataikat, amelyeket az innovációs ökoszisztéma öt elismert szaktekintélyéből álló zsűri értékel. A nyertes pályázók összesen közel 60 millió forintnyi támogatást kaphatnak kreatív ötleteik kivitelezésére. (ITM Kommunikáció)
A globális értékláncok megroppanásához és teljes átszervezéséhez vezethet a vámok újabb korszakának beköszönte a világgazdaságban, azonban a beruházásösztönzésnek ebben az új helyzetben is bőven maradt mozgástere – írja friss bejegyzésében Joó István kormánybiztos, a HIPA Nemzeti Befektetési Ügynökség vezérigazgatója.
A kormány felmentést kért a Paks II. beruházás számára az előző amerikai adminisztráció által „politikai bosszúból” meghozott szankciók alól, amelyek nehezítik a beruházás előrehaladását – tájékoztatott Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.